Son dakika! Migros çalışanları işi bıraktı


Son zamanlarda bir çok şirkette iş bırakma eylemleri karşımıza çıkıyor. Trendyol kuryeleri ile başlayan eylemlere şimdi de Migros çalışanları katıldı. Teklif edilen yüzde 8’lik zammı kabul etmeyen Migros Esenyurt Deposu’nun sendikalı işçileri iş bıraktı.

Son dakika! Migros çalışanları işi bıraktı

DGD-SEN’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Esenyurt Migros Depo’da ücreti kabul etmediğimizde bize kapıyı gösterenlere iş bırakma eylemimizle cevap veriyoruz, müdür yardımcısına da açıkça söylüyoruz: Biz işçi kürsümüzü kurduk. Bırakın bugün biz konuşalım. Biz konuşacağız” denildi.

Esenyurt Migros Depo’da ücreti kabul etmediğimizde bize kapıyı gösterenlere iş bırakma eylemimizle cevap veriyoruz, müdür yardımcısına da açıkça söylüyoruz:

Biz işçi kürsümüzü kurduk. Bırakın bugün biz konuşalım. Biz konuşacağız.#MigrosDepoAyakta pic.twitter.com/50Wo7TzNsH

— DGD-SEN (@DGDSEN) February 3, 2022

Sendika Genel Başkanı Neslihan Acar ise, “Pandemi boyunca Migros, Carrefour ve tüm depolarda canımız pahasına çalıştık. Carrefour Depo’daki kardeşlerimiz de bizden haber bekliyor! Taleplerimizi karşılayın!” dedi.  DGD-SEN’den yapılan açıklamada, “Esenyurt Migros Depo içine TOMA getirildi! Uyarıyoruz! Migros depo işçisi kol kola, birlikte. Sonuna kadar direneceğiz. Tek bir işçi kardeşimizin kılına dahi zarar gelmesine müsaade etmeyiz” denildi.

#MigrosDepoAyakta
Migros Esenyurt Deposu işçileri, dayatılan yüzde 8’lik sefalet zammına karşı iş bıraktı. İşçilerin bekleyişi sürerken depo alanına TOMA dahil çeşitli araçlarla polis getirildihttps://t.co/PyXPhMMX4r

— Evrensel Gazetesi (@evrenselgzt) February 3, 2022

Read More

Yorum yapın