Son Dakika: Hararetli Geçen 2022 Yılı Bütçe Görüşmeleri Sonlandı!


TBMM Genel Kurulunda 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2020 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin maddelerinin görüşmeleri en nihayetinde tamamlandı. Bugün ise bütçenin kapanış oturumu yapılacak.

TBMM Genel Kurulunda 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2020 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin maddelerinin görüşmeleri artık tamamlandı.

TBMM’deki 2,5 ay süren bütçe görüşmelerinde bugün sona gelindi. Komisyon safhasının ardından, Genel Kurul’da 11 gün aralıksız olarak mesai yapıldı.

Bakanlar, kendi bakanlıklarına ait 2022 yılı bütçelerini genel kurulda sunup savundu. Müzakereler ve soru cevap bölümleri ise tamamlandı.

2022 Yılı Bütçe Görüşmeleri Hararetli Geçti

Son olarak bütçe teklifinin tüm maddeleri 14 saati bulan hararetli müzakerelerin sonucunda kabul edilmiş oldu. Bütçe görüşmelerine yaşanan ekonomik durumla beraber hararetli konuşmalar ve bakanların kavgaları damga vurdu.

Ayrıca bütçe görüşmelerinde konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun konuşması da damga vurmuştu. Konuşması esnasında hararetin de bir hayli yüksek olması Kılıçdaroğlu’nun komik bir el hareketi yapmasına sebeb oldu.

Görüşmeleri tamamlanan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2020 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin tümü üzerinde siyasi partiler ve hükümet adına son konuşmalar ve oylamalar bugün yapılıp sonlandırılacak.

Kapanış oturumu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında toplanacak. Yürütme adına hükümet temsilcileri Genel Kurul salonunda yerini almıl olacak.

Read More

Yorum yapın