Son dakika! Dolarda şok düşüş!


Dolar kuru bugüne rekor kırarak başlamıştı. 17 seviyelerinde işlem görmeye başlayan dolar haftanın ilk gününde akşam saatlerinde 17,99 seviyelerini zorladı. Bir saat kadar önce 18’i dahi aşan dolar nihayetinde 18,15 seviyelerini bile görüp rekor kırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapmasıyla dolarda rekor bir düşüş gerçekleşti. Merkez Bankası’nın müdahalesi dahi olmadan dolar 18’in üzerinden 17,47’ye kadar geriledi.

Son dakika! Dolarda şok düşüş!

dolar

Bu hafta yeni bir rekor kıran dolar 18 seviyelerini dahi aştı. Doların 20’ye yaklaştığı kur herkeste panik havası yarattı diyebiliriz. Ancak akşam saatlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapmasıyla dolarda düşüş yaşandı. 18’i bile kıran dolar 17 seviyelerine geriledi. Üstelik bu düşüş Merkez Bankası’nın müdahalesi gerçekleşmeden oldu.

Doların 17 seviyelerine gerilemesi sosyal medyada da gündem oldu. Rekor seviyelere ulaşan dolar yüzünden Türkiye gündemi bir süredir oldukça meşgul diyebiliriz. Artan enflasyon oranı ve döviz kurları bir süredir herkesi zorlamış durumda. Merkez Bankası Aralık ayında da faizi 100 puan indirdiğinde dolarda yeni bir rekor yaşanmıştı. Geçtiğimiz ay 12 seviyelerinde seyreden dolar aniden 17 seviyelerine kadar geldi. Asgari ücretin de açıklanmasının ardından yükselen dolar aniden düşmeye başladı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın