Soğuklarda içinizi ısıtacak en iyi 10 Hint filmi!

Bollywood filmlerinin sinema dünyasında çok özel bir yeri var. Özellikle son yıllarda ülkemizde yoğun bir Hint sineması sevgisi var. Soğuklarda içinizi ısıtacak en iyi 10 Hint filmi!


. Hem samimiyeti hem de kalitesiyle seyirciye dokunan bu filmler herkesi etkiliyor. Oyunculuğu ve bize kültürel yakınlığı ile birçok kişiyi etkisi altına alan Hint sineması, kendine has bir üslupla büyümeye devam ediyor.

Biz de bu haberimizde sizler için en iyi Hint filmlerini derledik. işte Bollywood’ın en iyi 10 Hint filmi.

Vada Chennai

Genç Anbu saf ve iyi biridir. Onu kötü yapan mahallesi, sokağı, arkadaşları kısacası Chennai’nin ona verdiği her şey. Onlardan uzak durmak ister ama bunu başaramaz.

3 Idiots

Film, Hindistan’ın en iyi mühendislik okulunda okuyan öğrencilerin hayatını kısaca anlatmaktadır. Film eğitim sistemine yönelik eleştiri içerse de içinde geniş maceraları da barındırmaktadır.

Taare Zameen Par

Popüler Hint filmi Taare Zameen Par, algılama sorunu yaşayan 8 yaşındaki Ishaan’ı anlatıyor. Ishaan özel öğrenme güçlüğü olduğu için sayıları ve harfleri tam olarak algılayamaz. Onun bu durumunu fark eden öğretmenini Ishaan’ın hayatında çok önemli farklılıklar yaratır

Dangal

2016 yapımı film, güreşçi bir baba ile güreşmeyi öğrettiği iki kızı arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde ünlü oyuncu ve yönetmen Aamir Khan, güreşçi Mahavir Singh’i canlandırıyor.

Read More

Yorum yapın