Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcili ilk telefon için geri sayım başladı!


Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti beklenenden çok daha erken geliyor. Tedarik zincirindeki adı açıklanmayan bir kaynağa göre, Android’in amiral gemisi yongasının Plus modeli, Haziran veya en geç Temmuz gibi piyasaya çıkacak.

Snapdragon 8 Gen 1+ tarafından desteklenen ilk cihazlar Çin’de piyasaya sürülecek, ancak bu noktada herhangi bir isim açıklanmadı. Çok erken bir tahmine göre söz konusu cihaz OnePlus 10 Ultra olabilir. Ancak bu cihaz, devam eden 10 Pro ile Dimensity 9000 veya aynı Snapdragon 8 Gen 1’i kullanabilir.

Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcili ilk telefon için geri sayım başladı!

snapdragon 8 gen+ 1

Snapdragon 8 Gen 1+, TSMC’nin 4nm sürecini temel alacak ve muhtemelen Snapdragon 8 Gen 1’e çok benzeyecek, ancak biraz daha yüksek saat hızlarına sahip olacak. Söylentiye göre Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1+’ı Mayıs ayında tanıtacak.

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1+ yongasını piyasaya sürmeye bir süredir hazırlanıyor. Bu çip, Snapdragon 8 Gen 1’in hız aşırtmalı versiyonu olacak ve muhtemelen TSMC’nin 4nm işlem teknolojisi üzerine inşa edilecek. Söylentilere göre Snapdragon 8 Gen 1+ yongası Mayıs ayına kadar açıklanabilir durumdaydı. Şimdi ise ilk cihazın geliş tarihi bile netleşti.

Read More

Yorum yapın