Snap, bu sefer Pixy isimli bir selfie odaklı drone modeli tanıttı

Snapchat‘in arkasındaki isim Snap, donanım pazarında denemelerine devam ediyor. Bu sefer Pixy isimli drone modeli tanıtıldı.

Snap tarafından Snapchat odağında hazırlanan ilk donanım olan Spectacles gözlük modeli pazarın başarısız sayılacak donanım denemeleri arasında yer aldı. Model bilmeyenler için bünyesinde iki adet kamera taşıyordu ve bu iki kamera (Birisi derinlik amaçlı) ile Snapchat‘te paylaşmak için üç boyutlu fotoğraflar çekebiliyor, aynı zamanda 1 dakika uzunluğunda videoda da kaydedebiliyordu. Firma daha sonra bir AR gözlük modeli ile ses getirmişti. Yeni model AR yani artırılmış gerçeklik temelinde çıtayı daha da yükseltiyor ve filtreleri, efektleri ve oyunları gerçek hayata dahil ediyordu.

Bu AR gözlük modeli satışa sunulmadı ancak firma Pixy ismine sahip selfie odaklı drone modelini 230 dolardan ilk olarak ABD ve Fransa’da satışa sunacaklarını duyurdu. Cepte taşınabilecek ve elden kalkış yapabilecek ve ele iniş yapabilecek kadar ufak bir seçenek olan Pixy, bünyesinde dört adet pervane barındırıyor. Bu pervaneler kapalı olduğundan bir çarpma riski oluşturmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ön kısmında bir kamera yer alan 101 gramlık sarı renkli drone, tam dolu piliyle beş ila sekiz farklı çok kısa süreli uçuş için kullanım ömrü getiriyor. Burada daha fazla uçuş için bir harici pil seçeneği sunuluyor. Hazırlanan ilginç model bir kontrolcüyle de gelmiyor. Burada hazır otomatik uçuş ayarları kullanılıyor.

12 megapiksel kamerası ile 16 GB’lık hafızasına 100 video ya da 1.000 fotoğraf depolayabilen drone, çektiği görüntüleri kablosuz olarak telefona atabiliyor. Bu görüntüler direkt olarak Snapchat uygulamasında görülerek paylaşılabiliyor.

Snap imzalı drone yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More