Skoda Enyaq iV, “elektrikliden de olur” dedirten kamp arkadaşına dönüştü

Markanın İngiltere operasyonu tarafından konsept olarak geliştirilen Skoda Enyaq iV FestEVal, macera meraklılarına ilham olabilir.

Skoda’nın yeni dönemdeki elektrik rekabetine öncü olarak gönderdiği Enyaq iV ile tanışmamızın üzerinden yaklaşık iki yıl geçti. Bu süreçte içerisinde performans versiyonu da dahil olmak üzere pek çok farklı reçete ile kombin edilmiş şekilde zenginleştirişen model, Avrupa’da şimdiden beğeni kazanmış görünüyor. Aracın tasarımının yanında menzil ve iç yaşam alanındaki verimliliğiyle öne çıkması, Skoda’nın İngiltere operasyonunu güzel bir projeyi hayata geçirme konusunda motive etmiş durumda. Pandemi dönemiyle birlikte daha da popüler olan kamp tatillerinde kullanıcılarına eşlik edebilecek bir kombinasyonu barındıran Skoda Enyaq iV 80 FestEVal projesi, araç sahiplerini ve potansiyel alıcılara ilham olacak güzel özellikler barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Enyaq iV FestEVal projesinden detaylar

Proje için Skoda gibi Çekya merkezli olan Egoe firmasıyla iş birliğine giden markanın ilk işi tavana entegre edilen çadırla karşımıza çıkıyor. Kolay açılan yapısıyla oldukça kullanışlı olan çadıra, beraberinde gelen merdiven üzerinden erişmek mümkün olacak. Bununla birlikte arka bölüme mini bir ocağın dahil edilmiş olması, kullanıcıların yemek ihtiyaçlarını doğrudan karşılamada hayati bir eleman olarak öne çıkıyor. Standart olarak 585 litre gibi oldukça ciddi bir bagaj hacmi sunan Enyaq iV’de koltukların pasif hale getirilmesiyle birlikte ortaya 1.710 litreye varan devasa bir alan çıkabiliyor. Bu da ihtiyaç duyulduğunda üçüncü bir kişinin araç içerisinde konaklayabilmesi demek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Enyaq iV 80 versiyonu geliştirilen modelde, 82 kWh batarya paketi, 204 PS güç ve 310 Nm tork üreten tek elektrik motoru standart olarak geliyor. Bu kombinasyonda 0’dan 100’e 8,5 saniyede erişebilen model için, menzil tarafında ise 544 kilometreyi bulan değer mümkün. Enyaq iV’in çift elektrik motorlu kombinasyonun zirvesinde ise değerler 306 PS güç ve 460 Nm tork olarak karşımıza çıkıyor. Bu pakette 0’dan 100’e hızlanmasını 6,2 saniyede tamamlayabilen modelin maksimum hız değeri 180 km/s, menzil değeri ise 460 kilometre.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More