Singapur bankası kripto alım satım hizmetlerini genişletiyor!


Kripto para sektörünün hızlı genişlemesi, giderek daha fazla finansal kurumu, Singapur’un en büyük bankası DBS de dahil olmak üzere, müşterileri için kripto ile ilgili hizmetler ve ürünler sunmaya yönlendiriyor.

Singapur’un en büyük bankası müşterileri için kripto alım satım hizmetlerini genişletiyor!

Bloomberg’den Natalie Ching Mun Choy 23 Eylül’de bildirdiğine göre, DBS Group Holdings Ltd., DBS Hazineleri bölümüne ait 100.000 yatırımcısı için kripto ticaret hizmetlerine erişimi genişletti.

Bankanın operasyonlarının bu bölümü, yatırım yapılabilir varlıkları en az 246.000 ABD Doları olan zengin müşterileri kapsamaktadır ve yeni gelişme, DBS Digital üzerinde Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ), Bitcoin Cash ( BCH ) ve XRP gibi kripto para birimlerinin ticaretini yapmalarına olanak tanıyacaktır.

Şu andan itibaren, bu müşteriler bankanın kripto alım satım operasyonlarına minimum 500 $ yatırımla katılabilecekler. Önceden, bu seçenek yalnızca kurumsal ve kurumsal yatırımcılara, aile ofislerine ve ayrıca DBS Private Bank ve DBS Treasures Private Clients müşterilerine sunuluyordu.

Singapur bankası kripto alım satım hizmetlerini genişletiyor! - Resim : 1

Kripto ticareti koşullara rağmen yükseliyor

Bu gelişme, DBS bankasının borsasının, kripto piyasasındaki oynaklığa rağmen, kurumsal ve profesyonel yatırımcılar için sadece üyelere özel platformunda gerçekleştirilen kripto işlemlerinin hacminde, Nisan 2022’ye kıyasla Haziran ayında dört kattan fazla bir artış olduğunu bildirmesinden bir ay sonra geldi.

Şubat 2022’de, DBS CEO’su Piyush Gupta, bankanın yıl sonuna kadar bir perakende kripto alım satım masası başlatma planlarını ana hatlarıyla açıkladı ve yılın ilk yarısını mevcut dijital varlık alım satım masasına erişimi iyileştirmeye adadı.

Read More

Yorum yapın