Şık tasarımlı Microsoft Surface Laptop Go 2 tanıtıldı

Yazılım devi Microsoft, donanım tarafındaki çözümlerini güncelliyor. Bugün Surface Laptop Go 2 resmen tanıtıldı.

Temel ihtiyaçlara yönelik bütçe dostu yapıda hazırlanan Microsoft Surface Laptop Go 2, genel olarak oldukça sade ve bu sayede modern bir tasarıma sahip. Farklı renklerde gelen dizüstü, 12,4 inç 1536×1024 piksel dokunmatik ekranıyla ufak ancak rahatlıkla taşınabilecek seçenekler arasında yer alıyor. Yerini aldığı modelden farklı olarak 10. nesil yerine 11. nesil Intel Core i5-1135G7 işlemci üzerine kurulan dizüstü, daha iyi bir soğutma altyapısı ile geliyor. Ekranında yine 3:2 en boy oranını benimseyen 1.1 kg’lık dizüstü, Microsoft’un resmi verilerine göre 13 saatin üstünde pil ömrü getiriyor. Elbette kutusundan Windows 11 ile çıkan dizüstü bilgisayar, giriş güvenliği için fiziksel bir parmak izi okuma sensörünü de eksik etmiyor.

Halen 720P kamera kullanan ancak “görüntü kalitesi ilk sürüme oranla artırıldı” açıklaması yapılan Surface Laptop Go 2, şarj için firmanın kendi özel portunu kullanıyor ve A ile C olmak üzere iki farklı USB portu sunuyor. WiFi 6 desteği bulunan ürün, 3.5 mm kulaklık girişine de sahip ve 4 / 8 / 16 GB RAM + 128 / 256 GB seçeneklerinden birisiyle satın alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4 GB RAM + 128 GB depolama için 599 dolarlık bir yurt dışı başlangıç fiyatına sahip olan şık tasarımlı dizüstü, ileride Türkiye’de satılabilir. İlk sürüm olan Surface Laptop Go modeli şu an büyük bir satış kanalında 13.500 TL‘ye elde edilebiliyor.

Microsoft Surface Laptop Go 2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More