Shiba Inu (SHIB)’dan şaşırtan Türkiye hamlesi!


Shiba Inu ( SHIB ), 2021’in sonunda bir milyon hesaba ulaştığından bu yana yaklaşık 200.000 yeni cüzdan daha kazandı ve meme tokeninin benimsenmesi hala artıyor.

Shiba Inu (SHIB)’dan şaşırtan Türkiye hamlesi!

Son olarak AK Parti Grup Başkan Yardımcısı ve Türkiye Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, SHIB’nin Türkiye’den bir ‘SHIB ordusu’ üyesi olan Shiba Inu Türkiye ile benimsenmesini görüştü.

Shiba Inu Türkiye lideri Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama’nın 9 Mart’ta attığı bir tweet’e göre, Shiba Inu Türkiye, SHIB ekosisteminin ele alındığı, Mustafa Elitaş başkanlığındaki Türk Parlamentosu yetkilileriyle yüz yüze görüştü.

FANTASTIC NEWS. Global adoption continues to grow! #Shibarmy Thank you .@mustafaelitas for meeting with @shibaturkish !!! https://t.co/hslz83DAYY

— Shytoshi Kusama™ (@ShytoshiKusama) March 9, 2022

SHIB ile Türk Lirası alım satım faaliyeti

Gelişme, Türkiye’nin para birimi Türk Lirası’nın 2021 ve 2022’de hızlı bir şekilde değer kaybetmesinin ardından gerçekleşti ve bu da Shiba Inu ve Tether ile Türk Lirası eşleşmelerinde Bitcoin’den beş kat daha yüksek ticaret faaliyeti ile sonuçlandı.

Toronto merkezli kripto platformu FRNT Financial’ın veri ve analitik başkanı Strahinja Savic, CoinDesk’e verdiği demeçte , “Veriler, liranın karşı karşıya olduğu istikrarsızlığa rağmen, yerel tüccarların SHIB gibi madeni paralarla ilişkili istisnai getirilerden hala etkilendiğini gösteriyor” sözlerine yer verdi.

2021’de TL, arka arkaya dokuz yıldır dolar karşısında düştü ve tarihi bir dip oldu. 2022’nin başından bu yana para birimi %5 düştü ve 2021’de %46,5’lik bir zirve yaptı.

Türk Lirasının devam eden devalüasyonu, jetonun artan şekilde benimsenmesi ve ekosisteminin istikrarlı gelişimi, Türk halkını SHIB’ye agresif bir şekilde yatırım yapmaya sevk etti. 

Toplantıdan sonra Türk hükümeti tarafından atılacak herhangi bir adım Shiba Inu ve topluluğu için çok büyük bir başarı olacaktır.

Read More

Yorum yapın