SHIB yatırımcıları bu tarihe dikkat! Ünlü analist şimdiden uyardı

FED toplantısı sonrasında kripto paralarda kısa süreli bir toparlanma göründü. Peki SHIB bu toparlanmada nasıl bir rol üstlendi? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.


Kripto para analistleri uzun bir süredir Mayıs ayının başında gerçekleşecek olan FED toplantısını bekliyordu. Nitekim Mayıs ile birlikte FED toplantısı da gerçekleşti.

FED toplantısında beklenen karar çıktı ve faiz 50 baz puan artırıldı. Bu zaten beklenen bir karar olduğu için piyasalarda öyle fırtınalar kopartmadı. Eğer faiz artırımı gerçekleşmeseydi ya da 50 baz puan yerine 100 ve üzeri bir artırım gelseydi çok farklı senaryolarla karşılaşabilirdik.

Genele baktığımızda FED toplantısı sonrasında kripto para piyasalarında bir toparlanma sinyali ile karşılaştık. Toplantının ardından pek çok kripto paranın değeri yüzde 5 ile 10 arasında artış gösterdi.

Fakat bu noktada SHIB için ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Çünkü Shiba Inu fiyatı beklenen artışı gösteremedi. Halbuki analistler SHIB’in sağlam bir yükseliş içerisine girebileceğini iddia ediyorlardı.

Read More

Yorum yapın