Seramik arka kapak ve 2.5D ekranıyla Xiaomi 13 iddialı geliyor!


Kasım veya Aralık aylarında piyasaya sürülmesi beklenen yeni Xiaomi 13 amiral gemisi serisinin standart modelinin ekran detaylarına dair bilgiler gelmeye başladı. Yeni serinin en alt versiyonunun ekran teknolojisi ve boyutları hakkında yeni bilgiler sızdırılmış durumda. İşte yeni detaylar.

Xiaomi 12S serisi yaklaşık 4 ay önce sadece Çin pazarında tanıtılmıştı. Firma için ilklerin telefonu olan model küresel pazara sunulmayacak. Ancak Xiaomi bu telefonun küresel pazardaki karşılığı yerine yeni bir amiral gemisi modeli tanıtıyor. 

Xiaomi 13 2.5D kavisli ekran ve seramik kapak ile geliyor

Yeni modeller, Qualcomm’un 2023’teki en iyi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacak. Bu işlemciye ek olarak cihaz kavisli ekran ile geliyor. Ayrıca yeni amiral gemisi modeli, Xiaomi Surge PMIC ile birlikte 100W hızlı şarj desteği de sunuyor.

Xiaomi 13 amiral gemisi telefonu seramik arka kapak ile geliyor!

Xiaomi ve diğer cep telefonu üreticilerinden düzenli olarak yeni ürünler sızdırmasıyla bilinen Digital Chat Station, Xiaomi 13 Standard sürümünün ekran boyutu ve teknolojisi hakkında bazı bilgileri sızdırdı. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi, 6.36 inç boyutunda, 2.5D esnek AMOLED panele sahip 120Hz yenileme hızını destekleyecek. Ön kamera özellikleri, Xiaomi 12 ile neredeyse aynı olabilir. Ayrıca cihazın ekranı ultra ince kenarlara sahip olacak.

Mi 6’dan sonra piyasaya sürülen amiral gemisi modellerinden farklı olarak Xiaomi 13 serisi, BYD tarafından üretilen seramik arka kapak seçeneği ile sunulacak. Xiaomi, MIX modelleri dışında uzun süredir seramik sırt seçeneği sunmuyor ancak Xiaomi 13 ile bu durum tamamen değişecek.

Xiaomi 13 sizce Apple iPhone 14 ile rekabet edebilir mi?

Read More

Yorum yapın