Satışlar artıyor; ikinci el otomobil pazarı verilerinde yükseliş mesajlarıikinci el otomobil

Şubat ayı itibarıyla hareketlenmeye başlayan ikinci el otomobil pazarı verileri, nisan ayında da ivmesini korumuş görünüyor.

sahibinden.com tarafından pazar dinamikleri hakkında ipuçları veren raporlara mart ayı da eklendi. Kaynak tarafından yayınlanan Mart Vasıta raporuna göre ayın en çok ilan verilen kategorisi Otomobil olarak öne çıkıyor. Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Ticari Araçlar ve Motosiklet takip etti. Sektör yetkililerinin yılın başında işaret ettiği bahar döneminin yaklaşmasıyla birlikte pazarda hareketlilik sinyalleri raporda kendini göstermeye başlıyor. “Sahibinden” üzerinden satılan otomobil sayısı, önceki ay olduğu gibi artmaya devam ederken, satışa sunulan araç sayısı da artmış görünüyor. Yine rapora göre Mart ayında yaşı genç otomobillere olan talep artmış durumda. Satılan tüm otomobiller arasından 0- 3 yaş aralığındaki araçların payında artış gözlemlendiği de öne çıkarılanlar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el otomobil pazarında öne çıkanlar

Raporda “Marka & Model” sıralamasında ilk sırayı Renault Clio’nun aldığı görülüyor. Sıralama; Volkswagen Passat, Renault Megane, Opel Astra ve Ford Focus şeklinde devam ediyor. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve yine Nissan oldu. Mart ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında ise liderlik Renault’nun oldu; sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz ve Fiat şeklinde devam ediyor.

Read More