Satechi, dört farklı cihaza güç veren yeni GaN şarj cihazını tanıttı

Aksesuar pazarında her zaman öne çıkmayı bilen Satechi, bu sefer dört farklı cihaza güç veren yeni GaN şarj cihazı ile ses getirdi.

Özellikle Apple dünyasına yönelik çözümleriyle kendisine sağlam bir hayran kitlesi edinen Satechi, hızlı şarj konusunda pazarın en gelişmiş çözümlerini sunuyor. Firmanın ürün gamına eklediği en yeni şarj cihazı ise 165W USB-C GaN oldu. Bu hızlı şarj cihazı isminde de geçtiği üzere GaN temeline sahip. Ufak boyutlu ancak yüksek güçlü şarj cihazları GaN sayesinde daha önce de karşımıza çıktı.

GaN yani Gallium Nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor. Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarını hayatımıza sokuyor. Bunu iyi şekilde değerlendiren Satechi 165W USB-C GaN şarj cihazı, aynı anda dört farklı cihazı şarj edebiliyor.

Bu ürün ile örneğin aynı anda iki farklı iPhone, iPad ve MacBook şarj edilebiliyor. Sadece Apple değil tüm USB-C cihazlar ile uyumlu olan ürün, adında geçtiği üzere toplam 165W güç sağlayabiliyor. Cihaza iki farklı cihaz takıldığı zaman ihtiyaca bağlı olarak güç 60W ve 100W olarak bölünüyor. Ürüne dört farklı cihaz takıldığı zaman ise ihtiyaca bağlı olarak güç 30W, 30W, 45W ve 60W olarak bölünüyor. Yani her şekilde bağlı her cihaza ciddi bir güç sağlanıyor.

Bu ufak bir stand ünitesi dahil olan Satechi imzalı güçlü modelin tek olumsuz yanı 120 dolarlık birçok kişiye yüksek gelecek fiyatı oluyor. Ancak birden fazla cihaza sahip kişilerin ayrı ayrı şarj cihazı taşımak yerine böyle bir ürünle tüm şarj ihtiyaçlarını karşılayabilecek olması, fiyatı sorun olmaktan çıkaracaktır.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More