Sanat dünyası şokta: Kolpaçino’nun efsane karakteri vefat etti


Kolpaçino filmindeki “Ekrem abi bari zardan düşseydik be abi.” repliği ile hafızalara kazınan ünlü oyuncu Hüseyin Elmalıpınar’dan kötü haber geldi. Yalnızca Kolpaçino değil, daha pek çok sinema filmi ve dizide rol alan Hüseyin Elmalıpınar, sokakta yürüdüğü sırada kalp krizi geçirdi. Hemen hastaneye kaldırılan 51 yaşındaki oyuncu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sanat dünyası şokta: Kolpaçino’nun efsane karakteri vefat etti

23 Mart 1971 yılında Ankara’da doğan Hüseyin Elmalıpınar, ilk olarak Çiçek Taksi dizisinde rol aldı. 2007 yılına gelindiğinde Kutsal Damacana’da gördüğümüz usta isim, 2009 yılında oynadığı Kolpaçino filminde canlandırdığı Hüseyin adındaki kabadayı ile oyunculuğunu konuşturmuştu. Acı Hayat ve Ezel gibi Türk televizyon tarihinin en önemli yapımlarında da rol alan Hüseyin Elmalıpınar, yolda yürüdüğü esnada geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Henüz 51 yaşında olan oyuncunun Şişli’de fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan usta ismin ölümüne ilişkin çalışmalar polis ekiplerince sürdürülüyor. Kolpaçino hayranlarının yıllardır unutamadığı repliklerde oyunculuğu ile beğeni toplayan Hüseyin Elmapınar’ın zamansız ve ani ölümü sanat dünyasını da şoka sokmuş durumda. Oyuncunun yakın zamanda gelmesi beklenen Kolpaçino 4 filminde de rol alması beklenirken vefat etmesi, filmin hayranlarını da hayli üzmüşe benziyor.

Read More

Yorum yapın