Samsung’un Tizen uygulama mağazası ile ilgili şok gelişme!


Samsung, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Tizen uygulama mağazası ile ilgili yeni kayıtları kapatmış ve mağazayı yalnızca mevcut kullanıcılar için kullanılabilir hale getirmişti. Şirket yeni bir duyuru ile Tizen uygulama mağazasına artık hiçbir kullanıcının ulaşamayacak olduğunu duyurdu!

Samsung’un Tizen uygulama mağazası ile ilgili şok gelişme!

İçinde bulunduğumuz 2022 yılı itibari ile, Samsung’un Tizen uygulama mağazasına hem yeni hem de mevcut kullanıcılar erişemeyecek. 2021 yılının Haziran ayında şirket kayıtları kapattı ve mağazayı yalnızca mevcut kullanıcılar için kullanılabilir hale getirdi ve yalnızca önceden indirilmiş uygulamaları alabildiler.

Fakat 31 Aralık 2021’den sonra Tizen uygulama mağazası kalıcı olarak kapatıldı. Bu nedenle, Samsung Z serisi bir akıllı telefon kullanıyorsanız, Android veya iOS’a geçmenin zamanı gelmiş olabileceğini belirtelim. Tizen OS çalıştıran son Samsung Z4 telefonunun 2017’de piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, bu gelişmenin zaten beklenen bir olay olduğunu ve çoğu kullanıcı için şaşırtıcı bulunmayacağını tahmin ediyoruz.

Görünüşe göre şirket, bu yılki Galaxy Watch4 serisi Google’ın Wear OS’sinde çalışmaya başladıktan sonra Tizen projesini bırakıyor ve gelecekteki tüm Galaxy saatleri aynı şeyi yapacak.

Read More

Yorum yapın