Samsung’un Instagram hamlesi, içerik üreticilerini mutluluktan uçurabilir


Akıllı telefonlar ve sosyal medya gündelik hayatımızın en vazgeçilmez iki unsuru haline geldi. Bir taraftan akıllı telefonları elinden bırakamayan teknoloji tutkunları, diğer taraftan ise bu cihazlar üzerinden en çok sosyal medya platformlarını takip eder hale geldi. Tabi sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk isimler genelde Instagram, TikTok ve Snapchat oluyor.

Bununla birlikte her üç platformda da Android kullanıcıları için yıllardır var olan bir problem mevcut. Buna göre eğer bu platformları kullanıyorsanız ve içerik eklemek için de doğrudan akıllı telefonunuzun kamerasını tercih edecekseniz, o zaman görüntü kalitesinde önemli bir düşüş meydana geliyor.

Samsung’un Instagram hamlesi, içerik üreticilerini mutluluktan uçurabilir

İşte iddialara göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu üç platformla bir anlaşma yaparak bu durumu ortadan kaldıracak ve artık doğrudan kamera ile çekilen içerikler herhangi bir görüntü kalitesi kaybı yaşamadan söz konusu sosyal medya platformlarına aktarılabilecek.

Bu özellik ilk etapta yalnızca Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisi için geçerli olacak. Üstelik tek güzel şey, çekim kalitesinin bozulmaması da olmayacak. Gelen bilgilere göre kullanıcılar, güncelleme sonrasında artık kameranın sağladığı efektlerden de yararlanabilecekler. Bununla birlikte söz konusu bu güncellemenin ilerleyen zamanlarda başta Galaxy S22 serisi olmak üzere diğer birçok modele daha gelmesinin beklenildiğini de belirtelim.

Read More

Yorum yapın