Samsung resmen dünyaya medyan okuyor


Samsung Electronics üç aylık kazanç kılavuzunu yayınladı. Ortaya çıkan rakamlar Kore devi için harika görünüyor. Faaliyet karı 13,7-13,9 trilyon KRW (11,38-11,55 milyar $) aralığında olacak. Bu da 2017’nin dördüncü çeyreğinden bu yana en iyi sonuç.

Geçen yıla göre %52’lik bir artış var ancak bazı analistler daha da yüksek bir sıçrama bekliyorlar. Kâr artışı, Ekim ve Aralık 2021 arasındaki yonga talebinden geliyor. Bu çeyrekte bellek yongalarının fiyatları düştü, ancak Samsung müşterilerinden gelen talep hem DRAM hem de NAND yongaları için arttı.

Samsung resmen dünyaya medyan okuyor

samsung

Kâr beklentileri mobil işletme için pazarlama maliyetleri ve yeni ekran panelleri için artış maliyetleri gibi çeşitli sebeplerden kaynaklanıyor ve bunların gelirleri önümüzdeki üç aylık dönemde muhasebeleştirilecek. Mali sonuçların tam dökümünün bu ayın sonunda olması bekleniyor.

Analistler konuyla ilgili olarak, “Önceki endişelerin aksine, yarı iletken endüstrisi, hem bellek hem de bellek dışı sektörlerdeki müşterilerden gelen talepte önemli bir artış görecektir” ifadelerini kullandı. “Aralık itibariyle, Amazon, Microsoft (MSFT.O) ve Meta (FB.O) gibi Kuzey Amerika’daki büyük veri merkezi şirketleri, bellek yongası siparişlerini istikrarlı bir şekilde artırdı. Samsung da en karlı şirketler arasında yer alıyor.”

Read More

Yorum yapın