Samsung, Quantum Mini LED’li televizyonlarını 2022 Media Forum’da tanıttı

Samsung kısa bir süre önce lanse ettiği yeni televizon modellerini 2022 Media Forum‘da tanıttı. 2022 model Neo QLED 8K televizyonu Samsung’un bugüne kadarki en doğru renk ve görüntü kalitesi sunan televizyonu olma özelliğine sahip.

Yeni 8K QLED televizyon serisi Quantum Mini LED ve Neural Quantum 8K işlemcisiyle de dikkat çekiyor. Genişletilmiş nöral ağlara sahip olan yeni seri daha hassas 14 bit kontrast eşleme ve yapay zeka destekli akıllı yükseltme özelliklerine destek veriyor. 2022 yeni Neo QLED serisinde HDMI 2.1 destekleyen bağlantı noktaları yer alıyor. Motion Xcelerator Turbo Pro 4K 144 Hz Oyun, Süper Ultra Geniş GameView ve Game Bar televizyonlarda göze çarpan diğer özellikler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lifestyle ekranlarda ise göz rahatlığı modu ve akıllı kalibrasyon gibi özellikler yer alıyor. Yeni televizyon aksesuarları ise daha kişiselleştirilmiş bir TV deneyimine imkan tanıyor.   Samsung’un 2022 model ürünlerinin sahip olduğu ses özellikleri, Dolby Atmos tarafından destekleniyor. 2022 ürün serisinde bir önceki modelde olduğu gibi SolarCell uzaktan kumanda yer alıyor. Bu kumanda hem ışık hem de radyo frekanslarıyla şarj olabiliyor.

Samsung konu hakkında açıklamada bulundu

Samsung Electronics Görsel Ekran Bölümü Başkan Yardımcısı Simon Sung, konuyla ilgili açıklamasında ”2022 Media Forum etkinliği, bu yılki yeni ürünlerimize ilişkin eşsiz ve ilk elden bir deneyim sunarak, ürünlerimizi benzersiz kılan teknoloji ve yeniliklere ilişkin ayrıntılı bir değerlendirme yapma imkanı sağlıyor. Bir yandan bu tarz etkinlikleri yüz yüze düzenleyebilmeyi iple çekiyor, diğer yandan mühendis ve ürün uzmanlarımızla birlikte çevrimiçi düzenleyeceğimiz 2022 Media Forum etkinliğinde kullanıcılara en önemli gelişmeleri ve teknolojileri aktarmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More