Samsung hacklendi! Tüm müşteri verileri çalındı


Teknoloji devi Samsung, güvenlik ihlali ile karşı karşıya kaldığını açıkladı. Temmuz ayında sunucularına yönelik bir hack girişimini engelleyemediğini söyleyen Samsung, müşteri verilerinin kopyalandığını doğruladı. ABD’de gerçekleşen saldırının diğer ülkelere de sıçrayacağından endişe ediliyor.

Samsung sunucuları hacklendi

Samsung’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sunucularında güvenlik ihlali yaşanıyor. Geçtiğimiz gün ABD’deki bazı müşterilerine e-posta gönderen teknoloji üreticisi, ABD’deki bazı sistemlerinden müşteri verilerinin çalındığını açıkladı.

Şu anda ne kadar Samsung kullanıcısının bu hack girişiminden etkilendiği bilinmiyor. Ancak Samsung, sadece şirket sunucularının saldırıya kurban gittiğini söyledi. E-posta’daki açıklamaya göre, herhangi bir teknolojik cihaz veya yerel uygulama tehlike altında değil.

ABD’deki müşterileri etkileyen bu saldırı sonucunda; müşteri adları, iletişim ve demografik bilgileri, müşteri doğum tarihi ve ürün kayıt bilgilerinin kopyalandığı ifade edildi. Ancak hiçbir kullanıcının Sosyal Güvenlik numarası, kredi kartı veya borç bilgileri açığa çıkmadı.

Read More

Yorum yapın