Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için yeni bilgiler geldiSamsung Galaxy Z Fold4

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer merkezde kamera ve güvenlik var.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4, sağlam kaynakların açıklamasına göre parmak izi sensörlerini yan taraflarından taşıyacak. Daha önce bazı kaynaklar telefonlarda ekrana entegre parmak izi sensörünün kullanılacağını aktarıyordu. Samsung’un cihazlar için net olarak ekrana entegre parmak izi sensörü kullanma planı bulunuyordu. Ancak gelen bilgilere göre bundan vazgeçildi. Bunun nedeni şimdilik tam olarak bilinmiyor ancak firma telefonların maliyetini daha fazla oranda artırmak istememiş gibi görünüyor. Yaz ortasında gelecek telefonlardan Galaxy Z Fold4, kamera konusunda da gündemde yer alıyor. Buna göre telefonun arkasında üçlü kamera sistemi kullanılacak. Bu kameralardan bir tanesi 10 megapiksel telefoto kamera olacak ve bu kamera ile 3x zoom sunulacak.

Ana kamerasının 50 megapiksel olması beklenen telefon için başka detaylar da var. Örneğin Galaxy Z Fold4’ün daha basit bir menteşe üzerine kurulacağı söyleniyor. Bu yeni menteşe tasarımı daha az parçadan oluşacak, bu durum hem maliyeti hem de hata payını azaltacak. Temelde telefonu daha sağlam hale getirecek yeni menteşe, telefonun daha ince tasarlanabilmesine de imkân tanıyacak bilgisi veriliyor.

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 bundan önce güçlerini Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alacak haberiyle ses getirmişti. Halen resmen tanıtılması beklenen işlemcinin TSMC’nin 4 nm üretim sürecinden çıkacağı biliniyor. Hali hazırda birçok farklı telefonda yer alan Snapdragon 8 Gen 1 ile yeni gelecek Snapdragon 8 Gen 1 Plus arasında devasa bir performans farkının olması ise beklenmiyor.

Galaxy Z Fold4, kaynaklara göre yerini alacağı Galaxy Z Fold3 ile birebir aynı gövdede karşımıza çıkacak. Burada söylendiği kadarıyla sadece çok ufak iyileştirmeler yapılacak. Galaxy Z Fold4 için en büyük değişiklik, hemen hemen kesin olarak S-Pen kalem olacak. Telefon kaynaklara göre S-Pen kalemi bünyesine entegre edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçinde 7,56 inç, dışında ise 6,19 inç boyutunda ekranlar taşıyacak bilgisi verilen Galaxy Z Fold4, ekranlarında 120 Hz yüksek yenileme hızı sunacak. Dikey yapıdaki Galaxy Z Flip4 de yerini alacağı Galaxy Z Flip3 ile benzer yapıda olacak. Bu modelin içinde 6,7 inç, dışında ise 1,9 inç ekran karşımıza çıkacak.

Not: Görsel temsilidir.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More