Samsung Galaxy Z Fold4 için arka kamera sistemi netlik kazandı

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer kamera odak nokta.


Advertisement

OneLeaks tarafından önümüzdeki aylarda tanıtılacak Samsung Galaxy Z Fold4 tasarım karşımıza çıkarılmış ve telefonun nasıl göründüğü konusunda bir soru işareti kalmamıştı. Şimdi ise arka kamera sistemi konusunda bir soru işareti kalmadı. Sağlam kaynak Ice Universe’e göre telefonun arkasında üçlü kamera sistemi bir araya geliyor. Arka kamera sistemi gövdeye şık şekilde entegre edilen telefon, burada tam olarak 50 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor. Yani telefonda inanılmaz farklı ya da iddialı bir kamera sistemi bulunmuyor. Ancak telefonun özellikle telefoto konusunda iyi bir performans sunacağı belirtiliyor.

Kaynağa göre cihaz 3x optik zoom sunuyor ve bu konuda Samsung Galaxy S22 Ultra‘dan daha iyi sonuçlar ortaya koyabiliyor. Ice Universe, katlanabilir tarafta daha iddialı kamera sistemlerini ağırlığın engellediğini aktarıyor. Söylendiği kadarıyla Samsung, telefonu daha da fazla ağır ya da kalın hale getirmek istemiyor.

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4, bundan önce Samsung’un hızlı şarj konusunda bir kez daha ileriye dönük adım atmayacağı amiral gemisi telefonlar olacak olmalarıyla gündeme gelmişti. Çünkü resmi kayıtlar üzerinden telefonların sadece 25W şarj desteğiyle geldiği ortaya çıktı. Resmi kayıtlara göre Galaxy Z Fold4 modeli 4.400 mAh, Galaxy Z Flip4 ise 3.700 mAh pil üzerine kuruluyor. Telefonlar katlanabilir yapı nedeniyle daha fazla kapasiteye sahip piller taşıyamıyor.

Ice Universe’e göre telefonlar Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci üzerine kuruluyor. Mevcut Android amiral gemilerine gücünü veren Snapdragon 8 Gen 1 üstüne konumlandırılacak yeni işlemci, halen tanıtılmadı ancak büyük bir beklentinin merkezinde yer almıyor. “Plus” sürümün performans konusunda halen çok az fark yaratması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefonlar için daha önce de renk konusu gündeme gelmişti. Sağlam kaynaklardan Ross Young’un paylaşımına göre dikey katlanabilir yapıdaki Galaxy Z Flip4, dört farklı renkte hazırlanıyor. Telefon için altın, gri, açık mavi ve açık mor renk seçenekleri sunulacak. Yatay katlanabilir formdaki abi Galaxy Z Fold4 içinse üç farklı renk gündemde. Bunların bej, siyah ve gri renkler olduğu aktarılıyor.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More