Samsung Galaxy Z Flip4 için ilk gerçek görseller ve video sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold4 ile beraber gelecek Samsung Galaxy Z Flip4 için beklenen sızıntı yapıldı. Model ilk defa gerçek olarak görüntülendi.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4, en son tarih açıklaması ile gündeme gelmişti. Hatırlamak adına telefonlar 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek ve belirli pazarlarda ön sipariş üstünden satışa açılacak. Modellerin 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacağı aktarılıyor. Telefonlardan Samsung Galaxy Z Flip4‘ü şimdi gündeme getiren ise yukarıdaki videoda gördüğünüz ilk görüntüler oldu. Dediğimiz gibi ilk defa gerçek haliyle karşımıza çıkan katlanabilir telefon, daha önce CAD temelli tasarım sızıntıları yapıldığı için büyük bir sürpriz taşımıyor. Genel olarak şık duran Galaxy Z Flip4, yeni sızıntı ile netleştiği üzere eskiye oranla daha az görünen bir ekran katlanma yeri taşıyor. Dışındaki ekran ile birçok konuda bilgi verebilen model, arkada çiftli kamera taşıyor ve katlandığı zaman arada eşit aralıkta boşluk bırakıyor.

Teknik olarak bakarsak en üstte 1 TB depolama sunacak Samsung Galaxy Z Fold4 modeli içinde 7,6 inç QXGA+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 6,2 inç HD+ 120 Hz AMOLED ekran taşıyor. İç ekranındaki katlama yeri ortadan kalkmadı ancak çok daha belirsiz hale geldi bilgisi verilen telefon, gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 12/16 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 4.400 mAh pil taşıyor. İçinde 16 megapiksel ekran altı, dışında ise 10 megapiksel bir ekran deliğinde duran selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Fold4, arkasında 50 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor.

Teknik olarak bakarsak en üstte 512 GB depolama sunacak Samsung Galaxy Z Flip4 ise içinde 6,7 inç FHD+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 2,1 inç AMOLED ekran taşıyor. Telefon, abisi gibi gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden ile 8 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 3.700 mAh pil taşıyor. İçinde 10 megapiksel selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Flip4, arkasında ise 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ana kameraları bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada telefonlar ile beraber Samsung Galaxy Watch5 (40 ve 44mm) ve Galaxy Watch5 Pro (46 mm) akıllı saat modelleri de tanıtılacak. Yani 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek akıllı saatler, 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacak. Modeller için birden fazla renk seçeneği sunulacak. Bu ürünlerin hepsi Türkiye’de de elde edilebilecek ancak burası için satış tarihi farklılık gösterebilir.

Exclusive: Here’s the first real look at Samsung’s Galaxy Z Flip 4. I also have a short video of the front, information about its battery life, cameras, and more on my YouTube channel. Here’s the link to the video https://t.co/CyP9LC4GpU pic.twitter.com/NEePV7dCsi

— TechTalkTV (@Mr_TechTalkTV) June 11, 2022

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More