Samsung Galaxy XCover 6 Pro ve Tab Active 4 Pro için tarih geldi

Zorlu şartlara özel tasarlanan akıllı telefon Samsung Galaxy XCover 6 Pro ve tablet Galaxy Tab Active 4 Pro için tarih verildi.

Samsung, zorlu şartlara özel telefon ve tablet pazarını uzun zamandır bırakmıyor. Firmanın bu noktada hazırladığı en yeni modelleri Samsung Galaxy XCover 6 Pro ile Galaxy Tab Active 4 Pro olacak ve bu ürünler resmi olarak 13 Temmuz tarihinde lanse edilecek. Burada özellikle Samsung Galaxy XCover6 dikkat çekiyor ve bu telefon için birçok detay biliniyor. Kısa süre önce Google Play’in resmi kayıtlarına dahi giriş yapan telefon, direkt olarak yukarıda görebileceğiniz tasarımı taşıyor. Telefonun ön yüzü daha önceki sızıntılarda da gördüğümüz gibi halen garip duruyor çünkü Samsung, çerçeveleri kalın tutmasına rağmen telefona bir damla çentik koymayı tercih ediyor. Bu açıdan şaşırtan cihaz, üretilme amacı nedeniyle kaslı bir gövdeye sahip. Arkasında çiftli kamera yer alan Galaxy XCover6, USB-C ile 3,5 mm bağlantılarını taşıyor.

Çok kısıtı bir kitleye hitap eden telefon, Geekbench verilerine göre gücünü Snapdragon 778G işlemciden alıyor. Teste 6 GB RAM ile giren ve performans konusunda kötü olmayacağını gösteren Galaxy XCover 6 Pro, Android 12 üzerine kuruluyor. Tam olarak 4.050 mAh pile sahip Galaxy XCover6, 50 megapiksel ana kamera yanına yüksek ihtimalle 8 megapiksel ya da 12 megapiksel ultra geniş açı kamera koyuyor. 235 gramlık özel telefon, sadece siyah renkte geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy XCover6 için halen fiyat konusunda ortaya çıkmış bir detay bulunmuyor. Özellikle şiddetli düşme darbelerine dayanıklı bir gövde üzerine kurulan telefon, ileride Türkiye’de de satılacaktır. Aynı şekilde zorlu şartlara özel Galaxy Tab Active 4 Pro tablet modeli de ileride Türkiye pazarına gelecektir.

Samsung Galaxy XCover6 yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More