Samsung Galaxy Watch5 ve Watch5 Pro modelleri bir araya geldi

Çok yakında resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Watch5 akıllı saat serisi için yeni resmi basın görselleri paylaşıldı.

Samsung Galaxy Watch5 ile Galaxy Watch5 Pro akıllı saat modelleri 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek ve çok yüksek ihtimalle 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacak. Merak edilen akıllı saatler için 91Mobiles’tan gelen yukarıdaki yeni görsel, tüm modelleri tüm renk seçenekleri ve tüm açılarıyla beraber karşımıza getiriyor. Saatler tasarımsal açıdan genel olarak güzel bulunuyor ancak özellikle Galaxy Watch5 Pro’nun tasarımı daha iyi olabilirdi yorumları yapılıyor. Burada özellikle kalın bulunan çerçeveler eleştiri konusu oluyor.

Daha önce konuşan kaynaklara göre 40mm ve 44mm Galaxy Watch 5 sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getiriyor. 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor. 44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. Galaxy Watch5 Pro versiyonu ise tek bir 45 mm model olarak 572 mAh pil üzerine kurulacak bilgisi veriliyor.

İşte bu Galaxy Watch5 Pro versiyonu, iddia edildiği kadarıyla üç günlük bir kullanım getirecek. Şimdilik bu üç günlük kullanım süresinin nasıl elde edileceği net değil. Ancak aktif kullanımda üç günün elde edilmesi büyük pil üzerinden oldukça olası görünüyor.

Akıllı saat dünyasında üç günlük kullanım süresi hem iyi hem de kötü sayılabilir. Birçok modele oranla bu süre oldukça iyi bir değer. Örneğin Apple Watch’lar maksimum 2 gün dayanıyor. Huawei’nin akıllı saatleri ise bir haftayı rahat şekilde geride bırakabiliyor. Hatta hafif kullanımda firmanın modelleri iki haftayı dahi görebiliyor.

Modeller hakkında başka birçok bilgi elimizde yer alıyor. Saatler resmi FCC’nin kayıtlarına göre 10W şarj desteğine sahip olacak. Buna özel bir şarj cihazı hazırladığı düşünülen Samsung, saat tarafında 5W seviyesinden 10W seviyesine çıkarak şarj sürelerini ciddi şekilde azaltabilir ve bu durum kullanıcıların çok hoşuna gidebilir. 10W sayesinde çok kısa süreli şarj işlemleri ile uzun saatlik kullanımlar elde edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch5 Pro, daha önce konuşan Ice Universe’in açıklamasına göre safir cam ve titanyum gövde üzerine kurulacak. Yani akıllı saat modeli hem çizilmelere karşı çok dayanıklı olacak hem de sağlam gövdesi ile darbelerden etkilenmeyecek. Fiziksel çerçevenin normalde ekranı çizilmelere karşı koruma faydası da oluyor. Yeni bu modelde bu olmayacak ancak safir cam birçok darbeyi çiziğe dönüştürmeyecek.

Peki bu saatler kaça satılacak? Yapılan sızıntıya göre Galaxy Watch5 modeli Avrupa’da 40mm Bluetooth sürümü için 260 euro, 44mm Bluetooth sürümü içinse 287 euro fiyata sahip olacak. Avrupa’da Galaxy Watch5 Pro içinse en az 430 euro ödemenin gözden çıkarılması gerekecek.

Samsung Galaxy Watch5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More