Samsung Galaxy Watch5 serisi ile yeni sağlık sensörü gelebilirSamsung Galaxy Watch5 LOG Tasarım

Önümüzdeki haftalarda resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Watch5 akıllı saat serisi ile yeni bir sağlık sensörü de sunulabilir.

Samsung’un yeni akıllı saatleri, bugün Samsung Health uygulamasında göründüğü kadarıyla yüzde 100 kesin olarak Samsung Galaxy Watch5 ve Samsung Watch5 Pro isimlerine sahip olacak. İşte bu modeller için yeni çıkan bir resmi kanıt, daha önce gelmiyor denilen sıcaklık / ateş ölçüm özelliğinin yolda olduğunu gösteriyor. Bu imkân için Samsung Health uygulamasına bir menü ekleyen Samsung, eğer burada bir yanlışlık yapmadıysa ya da özelliği daha başka bir cihaz için eklemediyse, Galaxy Watch5 serisi direkt olarak cilt üzerinden ateş ölçebilir ve bunu uyku takibi dahil birçok alanda aktif olarak kullanabilir. Bu özelliğin yıl sonunda gelecek Apple Watch akıllı saat modellerinde de olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy Watch5 Pro, sağlam kaynak Ice Universe’in açıklamasına göre safir cam ve titanyum gövde üzerine kurulacak. Yani akıllı saat modeli hem çizilmelere karşı çok dayanıklı olacak hem de sağlam gövdesi ile darbelerden etkilenmeyecek.  Kaynaklara göre 40mm ve 44mm Galaxy Watch5 sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getirecek. 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. Galaxy Watch5 Pro versiyonu ise tek bir model olarak 572 mAh pil üzerine kurulacak bilgisi veriliyor. Bu büyük pilden dolayı 44 mm’den daha büyük gövdeye sahip olacağı aktarılan “Pro” versiyon, dolu dolu 1 hafta pil ömrü sunabilir.

Samsung Galaxy Watch5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More