Samsung Galaxy Watch 5 serisinin modelleri netlik kazandıSamsung Galaxy Watch 5 Pro

Önümüzdeki aylarda resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisinde iki farklı model yer alacak.

Samsung Galaxy Watch 5 serisi akıllı saat modelleri, sağlam kaynaklara göre sadece Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro modellerinden oluşacak. Yani yeni seride bir Galaxy Watch 5 Classic yer almayacak. Yeni akıllı saat serisi için uzun zamandır birçok bilgi geliyor. Örneğin en son pil odaklı bilgiler ses getirmişti. Kaynaklara göre 40mm ve 44mm Galaxy Watch 5 sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getirecek. 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor. 44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. Galaxy Watch 5 Pro versiyonu ise tek bir model olarak 572 mAh pil üzerine kurulacak bilgisi veriliyor. Bu büyük pilden dolayı 44 mm’den daha büyük gövdeye sahip olacağı açık olan “Pro” versiyon, Samsung’un dolu dolu 1 hafta pil sunan ilk akıllı saat modeli olacak izlenimi oluşturuyor. 

Yeni seri daha önce de Güney Kore’den gelen bilgiler ile ses getirmişti. Buna göre saatler sıcaklık ölçme özelliğine sahip olabilir. Bu sayede modeller kişilerin vücut sıcaklığını ya da ateşini düzenli olarak takip edebilir, bu veriyi birçok farklı ölçümü güçlendirmek için kullanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vücut sıcaklığı yanında, EKG, vücut kitle ekseni, nabız ve kandaki oksijen oranı gibi sağlık ölçüm özelliklerini taşıması da beklenen akıllı saatler, Samsung’un 2022 ürün gamındaki sıcaklık ölçebilen tek ürünleri de olmayabilir. Bir sonraki üst seviye Samsung imzalı “Buds” kablosuz kulaklık modeli de bu konuda şirket için bir ilke imza atabilir.

Not: Görsel temsilidir.

Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More