Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat için ilk bilgiler geldiSamsung Galaxy Watch

2022 içerisinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat için ilk bilgiler geldi. Model yeni bir sağlık özelliği taşıyor olabilir.

Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat model, Güney Kore’den gelen son bilgilere göre sıcaklık ölçme özelliğine sahip olabilir. Bu sayede model kişilerin vücut sıcaklığını ya da ateşini düzenli olarak takip edebilir, bu veriyi birçok farklı ölçümü güçlendirmek için kullanabilir. Vücut sıcaklığı yanında, EKG, vücut kitle ekseni, nabız ve kandaki oksijen oranı gibi sağlık ölçüm özelliklerini taşıması da beklenen akıllı saat, Samsung’un 2022 ürün gamındaki sıcaklık ölçebilen tek ürünü de olmayabilir. Bir sonraki üst seviye Samsung imzalı “Buds” kablosuz kulaklık modeli de bu konuda şirket için bir ilke imza atabilir. Bir sonraki kulaklık için de buna benzer bilgiler geliyor ve bu dikkat çekiyor.

Bu konuda başka firmalar daha önce adım attılar. Örneğin geçtiğimiz hafta gelen Honor Earbuds 3 Pro kablosuz kulaklık modeli de ateş ölçebiliyor. Honor Türkiye bu konuda şunu aktarıyor: “Honor Earbuds 3 Pro’nun endüstride bir ilk olarak dikkat çeken yenilikçi vücut ısısı ölçüm özelliği, kullanıcıların sağlıklarını yakından izlemelerini sağlıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan 2022’de kesin olarak Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 katlanabilir telefon modelleri de gelecek. Onların çıkan son sızıntılarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Not: Görsel temsilidir.

Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More