Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için sürpriz güncelleme geldi

2017 yılının çok ses getiren amiral gemilerinden Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için sürpriz bir yeni güncelleme geldi.

2017 yılında çıkan Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için geçtiğimiz aylarda güncelleme desteği kesilmişti. Samsung o zaman Galaxy S8 Active ve Galaxy S8 Lite modellerine desteği sürdüreceğini, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus içinse yolun sonuna gelindiğini aktarmıştı.

Galaxy S8 serisini gerçekten çok uzun süre boyunca iyi şekilde destekleyen Samsung, bu açıdan desteği kesme konusunda çok tepki çekmedi. Samsung Galaxy S8’ler için gelen son güvenlik güncellemesi Mayıs 2021 paketiydi.

Ancak bugün gerçekten beklenmedik sürpriz bir adım atıldı. Firma ilk olarak Fransa merkezli olmak üzere her iki telefon için de Kasım 2021 güvenlik güncellemesini (G95xFXXUCDUK1 ile) yayınladı. Bu sayede beş yaşındaki telefonlarda yer alan çok sayıdaki güvenlik açığı kapatılmış oldu. Bu güncellemenin ileride diğer ülkelerde de gelmesi bekleniyor ancak bu konuda henüz bir tarih verilmiyor.

Telefonlar işletim sistemi özelinde ise en son Android 9 Pie işletim sistemine geçiş yapmıştı. Daha sonra amirel gemisi telefonlar için ana sürüm güncellemesi verilmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S8 için gelen güncelleme şaşırttı

Bu aralar firma Android 12 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Türkiye’de aralık ve ocak ayı içerisinde Android 12’ye geçirilecek telefonlar ilk aşamada şunlar olarak açıklanmıştı:

“Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3, Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Flip, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S20, Galaxy S20 Plus, Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S20 FE,”

Bunlar arasına daha sonra Samsung Galaxy S10 ailesi de dahil edildi. Resmi paylaşıma göre aralık – ocak döneminde Galaxy S10, Galaxy S10e ve Galaxy S10 Plus modelleri de Android 12’nin tadına bakacaklar. Galaxy S10 Lite ise yeni sürüme ocak – şubat döneminde geçirilecek.

Türkiye’de 2022’nin ocak ve şubat aylarında Android 12’ye geçirilecek diğer telefonlar ve tabletler ise tam olarak şunlar olacak:

Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus, Galaxy Note 10 Lite, Galaxy A52, Galaxy A72, Galaxy A52s 5G, Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın

Read More