Samsung Galaxy S23 serisi şarj gücü konusunda çok geride kalacakSamsung Galaxy S23 LOG Tasarım2

2023’ün başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisi için sertifikalar alınmaya başladı. Bu sayede şarj değeri şimdiden ortaya çıktı.

Üç farklı modelden oluşacak ve 2023’ün başında lanse edilecek Samsung Galaxy S23 serisi, resmi sertifika kayıtlarına göre sadece 25W şarj desteği ile geliyor. Bu değer günümüz için çok düşük çünkü rakipler uzun süredir 100W’ın üstünde geziyor. Apple gibi Samsung’un da uzun yıllardır “hızlı şarj” konusunda ciddi bir atılım yapmaması çok garip karşılanıyor, Samsung tarafı bu konuda Apple’a oranla çok daha fazla oranda tepki topluyor. Galaxy S22 Ultra ve Galaxy S22 Plus için 45W, Galaxy S22 içinse 25W şarj desteği sunan Samsung, 2023’ün en iyisi Galaxy S23 Ultra için dahi maksimum 25W sunacak olmasıyla şimdiden büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu arada Galaxy S23 serisi, geçtiğimiz hafta çıkan bilgilere göre bazı pazarlara Exynos işlemci ile götürülebilir. Bu bağlamda telefonlar birçok pazarda Snapdragon 8 Gen 2 ile satılabilir. Eğer son gelen dedikodular doğruysa telefonlar bazı pazarlara ise olası adıyla Exynos 2300 işlemci ile çıkarılabilir.

Bu durum daha önce de söylediğimiz gibi geçmiş deneyimler üzerinden olumsuz görünüyor. Çünkü Exynos ile Snapdragon işlemciler aynı telefon içerisinde olsa dahi benzer performansı veremiyor. Yapılan testler, Snapdragon işlemciler için her zaman daha iyi sonuçlar gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S23 ailesi bundan önce Galaxy S23 Ultra özelinde bazı kamera detayları ile ses getirmişti. Sağlam bir kaynaktan gelen bilgiye göre Galaxy S23 Ultra’da kullanılacak 200 megapiksel kamera 1/1.3 inç boyutunda bir sensörü temel alacak. F1.7 diyafram değeri ile desteklenecek sensörün, kaynaklara göre 0.6µm piksel boyutu bulunuyor.

Samsung’un elinde şu an iki farklı 200 megapiksel kamera sensörü bulunuyor. Bu konuda ilk çözüm ISOCELL HP1 olmuştu. Bunun üstüne geçtiğimiz aylarda ISOCELL HP2 adı atlanarak ISOCELL HP3 dahil edildi. Çıkan bilgiler doğru çıkarsa Galaxy S23 Ultra’da sadece Samsung telefonlara özel yeni bir 200 megapiksel sensöre ver verilecek. Bu yeni sensöre ISOCELL HP2 adı verilebilir ya da çok daha farklı bir isim seçilebilir.

Samsung Galaxy S23 detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More