Samsung Galaxy S23 serisi daha akıcı 8K video çekecekSamsung Galaxy S23 Ultra LOG Tasarım

Yeni yılın ilk aylarında karşımıza çıkacak olan Samsung Galaxy S23 ailesi için yeni bilgiler geldi. Serinin 8K’daki fps değeri artıyor.

Üç farklı modelden oluşacak Galaxy S23 serisi, bir firma yetkilisi tarafından verilen bilgiye göre şubat ayının ilk haftası içerisinde lanse edilecek. San Francisco merkezli bir etkinlikte görücüye çıkarılacak telefonlar, sağlam kaynak Ice Universe’in açıklamasına göre Galaxy S22 ailesinden farklı olarak 8K çözünürlükte 24 fps değil 30 fps video çekebilecek. Burada aşırı bir artış olmayacak ancak yine de yeni ailenin 8K videoları daha akıcı görünecek. 8K’daki fps artışını depolama iyileştirmeleri ve güncellenmiş ISP’ye sahip yeni işlemcilerindeki geliştirmeler üzerinden sunacak telefonlar, bu olumlu gelişme ile öne çıkamayacaklar. Çünkü 8K halen hiçbir kullanıcının hayatında yer almıyor, sadece çok spesifik kullanım senaryolarında fayda sağlayabiliyor.

Modeller arasında özellikle Samsung Galaxy S23 Ultra dikkat çekiyor. Bu modelin en çok öne çıkarıldığı yanı ise kesinlikle arka kamera sistemi olacak. Çünkü telefonda 200 megapiksellik bir ana kameraya verilecek. Telefonun kamera sistemi hakkında özel bilgiler aktaran şirkete yakın isimlerden Ice Universe, modeldeki 200 megapiksellik ana kameranın doğal detaylar ve düşük kumlama sunduğunu aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S22 Ultra’ya oranla gece modu performansının ciddi şekilde artırıldığı aktarılan Samsung Galaxy S23 Ultra, söylendiği kadarıyla fotoğraflarda eskiye nazaran daha farklı renkler sunuyor ve 12 megapiksel modunda yüksek ve temiz detaylar veriyor. Model için telefoto kamera odağında da iyileştirmeler masada.

10x telefoto zoom kamerası Galaxy S22 Ultra’dakinden çok daha keskin sonuçlar ortaya koyacak denilen Galaxy S23 Ultra, telefoto konusunda yapay zekâ kullanımını da artıracak. Bu sayede telefon ile çekilen 10x, 30x ve hatta 100x çekimlerin sonuçları daha iyi görünecek. Sistem fotoğrafları analiz ederek özellikle yazıları daha okunaklı ve doğal hale getirecek.

Samsung Galaxy S23 serisi bundan önce geçtiğimiz hafta ortaya çıkan acil durumlarda kullanmak adına uydu bağlantı desteğine sahip olabilirler haberiyle ses getirmişti. Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak Samsung’un altyapı için iki yıldan uzun süredir çalıştığı ve son aşamada bağlantı için Iridium ile ortaklık kurduğu aktarılıyor. Alçak dünya yörüngesinde 66 farklı uydusunun olduğu aktarılan Iridium, Samsung için mantıklı bir partner konumunda bulunuyor.

Telefonlar, kesin olarak yeni tanıtılan Snapdragon 8 Gen 2 işlemci üzerine kurulacak. Hatta telefonlar kısa süre önce ortaya çıkan bilgilere göre Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin “yüksek frekans” değerine sahip özel bir sürümünü taşıyacak.

Samsung Galaxy S23 Ultra detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More