Samsung Galaxy S22 Ultra için DxOMark sonucu çıktıSamsung Galaxy S22 Ultra

S Pen’e kalemi gövdeye entegre eden güncel amiral gemisi Samsung Galaxy S22 Ultra için beklenen DxOMark sonucu çıktı.

Samsung Galaxy S22 Ultra, mart ayının başında Türkiye’de de satılacak Galaxy S22 ailesinin en iyisi konumunda yer alıyor. Adeta bir Galaxy Note gibi hazırlanan telefon, şimdiye kadar üretilmiş en gelişmiş Samsung kamera donanımları ve yazılımları üzerine kuruluyor. Yapılan ilk incelemelere göre sunduğu kamera performansı gerçekten yüksek olan telefon, DxOMark’ın bilimsel kamera testine giriş yaptı ve burada puansal açıdan hayal kırıklığı yarattı.

DxOMark, Exynos 2200 işlemciye sahip (Snapdragon 8 Gen 1’li sürümde sonuçlar farklı olabilir) Samsung Galaxy S22 Ultra modeline fotoğraf konusunda 134, zoom konusunda 86 ve video konusunda 114 puan verdi. Telefonun ortalama kamera puanı ise 131‘de kaldı. Bu puan gerçekten düşük geldi ve telefonu 14. sıraya yerleştirdi.

DxOMark’ın mobil kamera tarafındaki lideri halen 144 puana sahip olan Huawei P50 Pro. Bu Türkiye’de satılmayan modeli 143 puan ile Xiaomi Mi 11 Ultra, 139 puan ile Huawei Mate 40 Pro Plus, 137 puan ile iPhone 13 Pro / 13 Pro Max, 136 puan ile Huawei Mate 40 Pro, 135 puan ile Google Pixel 6 Pro gibi telefonlar izliyor.

DxOMark’a göre yine 131 puan alan OPPO X3 Pro ile benzer bir fotoğraf kalitesi sunan Galaxy S22 Ultra, açıklamalara baktığımız zaman düşük ışıkta ve yüksek kontrastlı sahnelerde çekim yapmakta zorlanıyor, düşük ışıkta rakiplerinin bir seviye gerisinde kalıyor ve standart çekim modu rakipleri kadar iyi sonuçlar getirmiyor. Burada özel ayarlar gerekiyor yorumu yapılıyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra için elbette iyi yorumlar da var. Telefonun tüm ışık koşullarında doğru pozlama ve canlı renkler verdiği, zoom konusunda çok iyi olduğu ve video performansının kararlı otomatik netleme ve etkili görüntü sabitleme ile çok yüksek olduğu aktarılıyor.

Türkiye’de Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ile satılacak telefon, kamera tarafında tam olarak 40 megapiksel selfie kamerasına sahip. Telefonun arkasında ise 108 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 10 megapiksel “3x” + 10 megapiksel “10x” telefoto kameraları bir araya geliyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra gibi iddialı Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın:

Read More