Samsung Galaxy S22 serisinde koruyucu cam ortak olacakSamsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 serisi için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Merak edilen ailede koruyucu cam ortak olacak.

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modelleri sağlam kaynak Ice Universe’in açıklamasına göre ortak olarak Gorilla Glass Victus+ kullanacak. Yani telefonların ekranlarını eksiksiz olarak pazarın çizilmelere dayanıklı en sağlam camı koruyacak. Bu konuda üç telefonu birbirinden ayırmıyor olması güzel görünen Samsung, diğer alanlarda ise telefonları birebir eşit tasarlamıyor.

Ailenin en üstünde yer alan yukarıda gördüğünüz Galaxy S22 Ultra, tasarımsal olarak Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus modellerinden çok daha ayrı bir seviyede bulunuyor. S-Pen gövdesine entegre olan gelen amiral gemisi, 2022’nin Galaxy Note’u olarak çok merak uyandırıyor.

Samsung Galaxy S22 ailesi sağlam kaynakların açıklamasına göreyse 8 Şubat tarihli Unpacked etkinliğinde lanse edilecek ve yurt dışında 9 Şubat tarihinde ön siparişe açılacak. Telefonların genel olarak satışı ise 24 Şubat tarihinde olacak.

Türkiye’de de kesin olarak satılacak Galaxy S22 ailesi, pazara parlaklık rekoru kıran ekranlar ile giriş yapacaklar ve güçlerini satıldıkları pazarlara göre Snapdragon 8 Gen 1 ya da AMD GPU’lu Exynos 2200 işlemciden alacaklar. Telefonlar Türkiye’de ise yüzde 99 ihtimalle Exynos 2200 işlemci taşıyacaklar.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More