Samsung Galaxy S22 serisi için net tarihler ortaya atıldıSamsung Galaxy S22 Ultra

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S22 serisi için net tarihler verildi. Bu bağlamda üç farklı gün ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra, sağlam kaynakların açıklamasına göre 8 Şubat tarihli Unpacked etkinliğinde lanse edilecek ve yurt dışında 9 Şubat tarihinde ön siparişe açılacaklar. Modellerin genel olarak satışı ise aynı kaynaklara göre 24 Şubat tarihinde olacak. Telefonlar yüksek ihtimalle 24 Şubat itibarıyla Türkiye’de de elde edilebilir olacak.

Hep söylediğimiz gibi yeni seride en çok dikkat çeken model Galaxy S22 Ultra oluyor. Çünkü telefon gövdeye entegre S Pen ile bir daha karşımıza çıkmayacak Galaxy Note’ların devamı niteliğinde bulunuyor. Güçlerini satıldıkları pazara göre Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak telefonlar, Türkiye’de yüzde 99 ihtimalle AMD GPU’ya sahip Exynos 2200 üzerine kurulacaklar.

Bu arada yeni seride ekran parlaklığı da yüksek olacak. Geçtiğimiz hafta çıktığı kadarıyla Samsung Galaxy S22 için 1.300 nit, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra içinse en üstte tam 1.750 nit parlaklık sunulacak. Yapılan açıklamaya göre bu parlaklık seviyesine otomatik parlaklık kapatıldığı zaman ulaşılabilecek. Otomatik parlaklık aktif edildiği zaman ise maksimum 1.500 nit parlaklık görülecek.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More