Samsung Galaxy S21 FE için daha güçsüz bir sürüm gelebilirSamsung Galaxy S21 FE 5G

Samsung Galaxy S21 FE için daha düşük işlemcili yeni bir versiyon daha geliyor gibi görünüyor. İlginç bir adım atılıyor olabilir.

Samsung Galaxy S21 FE için önümüzdeki dönemde sürpriz bir hamle yapılabilir ve karşımıza Snapdragon 720G işlemcili bir sürüm çıkarılabilir. Henüz yüzde 100 olarak kesin olmayan ancak birden fazla kanıta sahip olan sürüm, yüksek ihtimalle sadece belirli pazarlara getirilecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Eğer küresel pazarlar odağında bir çıkış yapılırsa Türkiye satış ihtimali de olan telefon, işlemci haricinde bir fark taşıyacak gibi görünmüyor. Daha düşük işlemciden dolayı diğer versiyonlardan daha ucuz satışa sunulacağı düşünülen telefon, Snapdragon 720G işlemci ile bir “bütçe dostu” amiral gemisi olmayacak ancak yine de birçok işlemin altında rahatlıkla kalkabilecek. 5G desteğine sahip olmayacağı düşünülen bu şaşırtan Galaxy S21 FE, gerçekten tanıtılır ve Türkiye’ye getirilirse burada fiyat açısından çok iddialı bir konuma sahip olabilir.

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Galaxy S21 FE, Türkiye pazarına Samsung Türkiye garantili olarak 128 GB için 10.999 TL, 256 GB depolamalı içinse 11.999 TL seviyesinde giriş yapmıştı. Türkiye’de bu fiyatın karşılığında gelen telefonda Samsung’un resmî sitesine göre Samsung Exynos 2100 işlemci yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefon diğer birçok pazarda ise Qualcomm Snapdragon 888 işlemci ile satılıyor. Bir önceki Galaxy S20 FE modeli ise Türkiye’ye ilk olarak Exynos işlemcili sürümüyle, daha sonra ise Snapdragon işlemcili sürümüyle gelmişti.

Samsung Galaxy S21 FE yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

Read More