Samsung Galaxy S21 FE 5G’nin Türkiye işlemcisi belli olduSamsung Galaxy S21 FE 5G

Samsung Galaxy S21 FE dün Türkiye’de resmi olarak satışa sunulan en yeni telefon oldu. Peki telefonda hangi işlemci var?

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Samsung Galaxy S21 FE, Türkiye’de Samsung Türkiye garantili olarak 128 GB için 10.999 TL, 256 GB depolamalı içinse 11.999 TL seviyesinde satılıyor. Türkiye’de bu fiyatın karşılığında gelen telefonda Samsung’un resmî sitesine göre Samsung Exynos 2100 işlemci yer alıyor. Telefon diğer birçok pazarda ise Qualcomm Snapdragon 888 işlemci ile satılıyor.

Bir önceki Samsung Galaxy S20 FE modeli Türkiye’ye ilk olarak Exynos işlemcili sürümüyle, daha sonra ise Snapdragon işlemcili sürümüyle gelmişti. Buna benzer bir adımın yeni cihaz Galaxy S21 FE için de atılması olası ancak henüz kesin değil.

Telefon hakkında Samsung’un önemli isimleri tarafından yapılan açıklamaları ise aşağıda okuyabilirsiniz: Samsung Electronics Başkanı ve MX (Mobile eXperience) Bölümü Başkanı TM Roh, “Samsung olarak, mobil dünyanın en son yeniliklerine daha fazla kullanıcının erişebilmesini sağlamaya odaklanıyoruz. Galaxy S20 FE ve Galaxy S21 Serisi, kullanıcılardan son derece olumlu tepki aldı.

Aynı yaklaşımı benimsediğimiz Galaxy S21 FE 5G’yi de Galaxy’nin sadık hayranları için en önemli premium özelliklerle donattık. Kullanıcıların en önemli ihtiyaçlarını karşılayabilen bir akıllı telefon sunmaya odaklandık” diye konuşuyor.

Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Azdemir ise, “Teknoloji ve dijitalleşmenin hayatımızın her alanına etki ettiği günümüzde, en ileri teknolojilere sahip üst düzey akıllı telefon deneyimini yaşamak isteyenler için tasarlanan Galaxy S21 FE 5G, süper hızlı ve güçlü işlemcisi, profesyonel düzeyde kamera ve video özellikleriyle kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.

Oyun ve video tutkunları bu farkı ultra net, yüksek çözünürlüklü AMOLED 2X ekranın sağladığı üstün grafik ve görüntü kalitesi ile deneyimleyecek. Samsung olarak 2022’de de Galaxy cihazlarımızla kullanıcılarımızın yanlarında olmaya devam edecek” diyor.

İlginizi Çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

Read More