Samsung, bu yıl üç farklı katlanabilir telefon tanıtabilirSamsung Galaxy Z Fold4

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 yanında Samsung imzalı bir katlanabilir telefon daha gelebilir. Firma bu yıl ürün gamını büyütebilir.

24 Mart 11:36 Güncelleme: Bu konuda sağlam kaynak Ice Universe de konuştu ve Diamond kod adına sahip üçüncü katlanabilir telefonunu yılın ikinci yarısından geleceğini iddia etti.

Samsung, 2022’nin akıllı telefon başlangıcını üst seviyede Galaxy S22 ailesi ile yaptı. Hali hazırda birçok farklı orta ve giriş seviyesi Galaxy telefon da tanıtan şirket, 2022’de şimdiye kadar en az iki tane daha katlanabilir telefon tanıtacak bilgisiyle gündeme geliyordu. Bu modellerin de Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 olması bekleniyordu. Ancak kaynaklar firmadan bir katlanabilir telefonu modelinin daha gelebileceğini iddia ediyor. Bu henüz kesin değil ancak bu yıl Galaxy Z serisi üç farklı telefondan oluşabilir, firmanın patentini aldığı ilginç cihazlardan birisi daha hayatımıza girebilir. Burada en büyük beklenti, üç noktadan katlanabilir ekrana sahip bir telefon etrafında toplanıyor. Ancak süreçte henüz kimse çok kesin konuşamıyor. Süreçte kesin olan tek şey var, o da Samsung’un geleceği katlanabilir telefonlarda görmesi. Galaxy Z serisi ürün gamının 2022’de olmasa da daha sonraki yıllarda büyümesine kesin gözüyle bakılıyor.

2022 özelinde hakkında bilgiler bulunan telefonlardan Galaxy Z Fold4, kaynaklara göre yerini alacağı Galaxy Z Fold3 ile birebir aynı gövdede karşımıza çıkacak. Sadece ufak iyileştirmeler yapılacak. Galaxy Z Fold4 için en büyük değişiklik, söylendiği kadarıyla S-Pen kalem olacak. Telefon kaynaklar haklı çıkarsa S-Pen kalemi Galaxy S22 Ultra gibi bünyesine entegre edecek. Galaxy Z Fold 3’e S-Pen desteği veren ancak kalemi gövdeye entegre etmeyen Samsung, bunu yeni telefonda değiştirecek ve bunun olumsuz etkisi ise yüksek ihtimalle azaltılan pil ömrü olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçinde 7,56 inç, dışında ise 6,19 inç boyutunda ekranlar taşıyacak bilgisi verilen Galaxy Z Fold4, yapılan çalışmalar ile daha sağlam bir seçenek olacak. Dikey yapıdaki Galaxy Z Flip4 de yerini alacağı Galaxy Z Flip3 ile benzer yapıda olacak. Bu modelin içinde 6,7 inç, dışında ise 1,9 inç ekran karşımıza çıkacak.

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 gücünü Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alacak. Bu işlemci TSMC’nin 4 nm üretim sürecinden çıkacak.

Yeni Samsung telefonlar bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More