Samsung, birçok çalışanına kodlama dersini zorunlu kıldıSamsung

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Samsung, yeni gündeme geldiği kadarıyla bünyesinde kodlama konusunda güzel bir adım atıyor.

Uzun zamandır hayatımızın merkezinde bilgisayar sistemleri yer alıyor ve onların dillerinden anlamak büyük fark yaratabiliyor. Bu konuda birçok ülke güzel adımlar atıyor ve ufak yaştaki çocuklara okullarda kodlama / programlama / yazılım dersleri veriyor. Bu sürece önümüzdeki dönemde daha fazla ağırlık verilmesi gerekirken, kodlama konusunda özel şirketler de boş durmuyor. Yeni gündeme gelen bilgiye göre Samsung, giriş seviyesi ya da alt seviye olarak sınıflandırılan tüm çalışanlarına kodlama dersini zorunlu kılmış durumda.

2021’in ortalarından bu yana başta Güney Kore merkezli olarak devam ettiği aktarılan bu süreç, altı haftalık bir eğitim ile sürdürülüyor ve bu eğitimlerde çalışanlara Python ve Java gibi diller özelinde temel bilgilerin öğretildiği aktarılıyor.

Samsung’un yazılım departmanlarında çalışanlara ise çok üst seviye programlama dersleri verdiği söyleniyor. Firmanın çalışanlarına bazı başka eğitimleri de talep geldiği durumda sunduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Samsung bu konuda her şirkete örnek olması gereken güzel bir adım atıyor. Firma zorunlu kodlama eğitimi üzerinden, çalışanlarının iş tanımlarının ötesinde düşünmelerini sağlamayı ve potansiyel olarak yazılım alanında problem çözebilir hale gelmesini hedefliyor. Artık herkesin bilgisayarların özel dilinden anlaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More