Samsung Apple’a göz dağı verdi! Akıllı saat böyle yapılır!


Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı saat pazarına olan ilgisini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Buna bağlı olarak şirketin, bu sektör için geliştirdiği ürünlerin kalitesi ve özelliklerinde de gözle görülüyor bir artış yaşanıyor.

Hatırlayacağınız üzere Güney Koreli şirket, Galaxy Watch serisinin ilk üç modelini kendi işletim sistemi olan Tizen ile piyasaya sürmüştü. Tabi burada ünlü ismin amacı, akıllı telefon pazarında çoktan göbek bağı ile Android’e bağlanarak yaşadığı sıkıntıyı, en azından akıllı saat pazarında da tekrar etmeyerek Wear OS’un askeri olmamaktı. Ancak Tizen ile bu işin yürümeyeceğini ve her geçen gün rekabetteki gücünün zayıfladığını gören Samsung, bu stratejisinde daha fazla ısrarcı olamadı ve Galaxy Watch 4 ile birlikte Wear OS’a geçiş yaptı.

Tabi ilk elin günahı olmaz derler. Bu açıdan Android Wear ile piyasaya sürülen ilk model olan Galaxy Watch 4, birçok hatasına rağmen oldukça olumlu geri bildirimler aldı. Bununla birlikte Samsung, serinin yeni modelinde bir taraftan başta batarya sıkıntısı olmak üzere bu eksikleri tamamlamaya çalışırken, diğer bir taraftan ise Galaxy Watch 5’i özel kılmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Şirketin bu kapsamda yeni modeli iki farklı versiyon ile satışa sunacağı şimdiden neredeyse kesinleşti bile. Yılın ikinci yarısında tanıtılması beklenen yeni akıllı saat serisi, Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro olmak üzere en az iki farklı modele sahip olacak. Serinin Pro modeli hakkında öne sürülen iddialar ise bir hayli heyecan verici.

Bugüne kadar yaptığı tutarlı paylaşımlarla dikkat çeken bir duyum hesabının iddiasına göre, Galaxy Watch 5 Pro’da titanyum kasa ve safir cam ekran bulunacak. Bilindiği üzere titanyum sağlamlığın, safir ekran ise çizilmezliğin sembolü olarak kabul edilir. Bu nedenle, eğer gerçekten yeni model bu iki özellikle karşımıza çıkacak olursa, Samsung 2022-2023 dönemlerinde akıllı saat pazarında çok başka bir seviyeye gelebilir.

Read More

Yorum yapın