Samsung Android Wear’dan vazgeçiyor! İşte yeni işletim sistemi


Akıllı saat dünyasının en önemli serilerinden biri olan Galaxy Watch, hayatının dönüm noktasını geçtiğimiz yıl yaşamıştı. Galaxy Watch 4’e kadar Tizen işletim sistemiyle karşımıza çıkan ve bu sebeple de akıllı saat hayranlarının ilgisini ancak bir yere kadar çekebilen seri, Galaxy Watch 4 ile birlikte Wear OS ya da bilinen bir diğer ismiyle Android Wear işletim sistemine terfi etmişti.

Google ile birlikte Samsung tarafından geliştirilen Wear OS 3.0 işletim sistemi sayesinde bir anda ününe ün katan Galaxy Watch 4, tüm zamanların en çok satan Samsung marka akıllı saat modellerinden biri olmayı başardı. İşte bu başarısını arttırarak sürdürmek isteyen Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Watch 5 serisini bu defa WearOS 3.5 tabanlı One UI Watch 4.5 işletim sistemiyle güçlendirecek.

Söz konusu işletim sisteminin Galaxy Watch 4 serisine de gelebileceği konuşulurken, ünlü duyum kanalı @evleaks bugün yeni sürümün ekran görüntülerini paylaştı. Sızdırılan görüntülere baktığımız zaman, yeni sürümde yine pek çok önemli değişikliğin olduğu göze çarpıyor.

Buna göre öncelikle yeni sürümle birlikte kullanıcılar artık çok farklı çeşitte ve sayıda ara yüze sahip olabilecekler. Ayrıca saatin renk skalasının değiştirilebilmesinden sağ-sol ses kanallarının ayrıca belirlenebilmesine kadar pek çok erişilebilirlik özelliği de yine akıllı saat kullanıcılarının beğenilerine sunulacak. Galaxy Watch 5’in Ağustos ayındaki etkinlikte resmen tanıtılması bekleniyor.

Read More

Yorum yapın