Samsung, 2022 için hazırladığı yeni monitör modellerini tanıttı

Samsung, CES 2022 duyurularına erken başlayan isimlerden oldu. Firmadan bugün birçok farklı monitör tanıtımı geldi.

Samsung tarafından tanıtılan modellerden ilki Smart Monitör M8 oldu. Apple Silikon işlemcili yeni nesil 24 inç iMac’i akıllara getiren bir tasarım olan ancak çerçeveleri oldukça ince olan monitör, 32 inç panelinde 4K çözünürlük sunuyor. Bu monitörün “Smart” yani “akıllı” yanı, tek başına bir akıllı televizyon gibi kullanılabiliyor olmasından geliyor.

Bu açıdan bir kumanda ile gelen Smart Monitör M8, Netflix ve YouTube üstünden içerik tüketimi için herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymuyor. 11.4 mm gibi ince bir kasası bulunan monitör, manyetik olarak üst kısma yapışan “SlimFit” kamera ile de fark yaratıyor. Bu sayede Google Duo vb. servisler üzerinden hızlı video görüşme yapılabiliyor.

SmartThings IoT Hub üzerinden Samsung’un akıllı cihazları için bir kontrol merkezi de olan model, henüz kaça satılacak bilinmiyor. Şirketin bir diğer monitörü ise oyunculara özel Odyssey Neo G8 oldu. 32 inç model 1000R kavise sahip ve Quantum Mini-LED paneli ile tam 2 bin nit parlaklığa çıkabiliyor.

240 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi olan Samsung imzalı iddialı üründe AMD FreeSync Premium Pro ve Nvidia G-Sync destekleri de unutulmamış. Özellikle beyaz rengi çok şık olan HDMI 2.1 portlu ürün için de henüz fiyat verilmiyor.

Samsung imzalı yeni monitörlerin sonuncusu ise genel kullanıma yönelik UHD Monitor S8 modeli. 27 inç ve 32 inç boyutlarda gelen ürün, DCI-P3’ün yüzde 98’ini kapsıyor ve 32 inç sürümünde VESA DisplayHDR 600 sertifikası taşıyor. USB-C üzerinden bağlı dizüstü bilgisayarlara güç verebilen ürün için fiyat ve ayrıntılı teknik detayların daha sonra verileceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

Read More