Sağlık konusunda iddialı akıllı yüzük: “Movano Ring”

akıllı yüzük Movano Ring,

Farklı seçenekler olmasına rağmen akıllı yüzük pazarı çok fazla büyümedi. Ancak alan terk edilmiyor ve karşımızda Movano Ring yer alıyor.

CES 2022’de ses getiren ürünlerden olan akıllı yüzük Movano Ring, ilk olarak şık bir tasarıma ve dört farklı renk seçeneğine sahip. Giyilebilir teknoloji kategorisinin en ufak seçeneklerinden olan ürün, benzerleri gibi tamamlanmış bir halka formunu benimsemiyor. Bu açıdan bazlarının hoşuna giden bazılarının ise gitmeyen ürün, tasarımdan çok teknik özellikleriyle, spesifik olarak da sağlık ölçüm yetenekleriyle öne çıkıyor.

Movano Ring, açıklamaya göre “kalp atış hızı, kalp atış hızı değişkenliği, uyku, solunum, sıcaklık, kan oksijen seviyesi (SpO2), adım sayısı ve yakılan kalori” gibi değerleri ufak form faktöründen beklenmeyecek şekilde detaylı olarak kayıt altına alıyor. Ancak ürün sadece bununla yetinmiyor. Akıllı yüzük, bu verileri rakamsal olarak göstermek dışında birbirlerine bağlıyor.

Burada özel algoritmalardan yararlanan akıllı yüzük Movano Ring, değerlerin birbirleriyle olan bağını değerlendiriyor ve örneğin yaptığın egzersizler uydu düzenine ya da kalp sağlığına zarar veriyor gibi bildirimler yapabiliyor. Ürün bu sayede kişilerin hayatlarında kısa ve uzun vadeli değişiklikler yapmasına aracılık ediyor.

Kronik hastalıkları yakından takip etme konusunda da fayda sağlayabileceği aktarılan ürün, şimdilik kaça satılacak bilinmiyor ancak satış 2022’nin ikinci yarısında başlayacak bilgisi veriliyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA onayını almak yani gerçek bir sağlık cihazı olmak isteyen akıllı yüzük Movano Ring, önümüzdeki dönemde daha detaylı hale gelecektir. Şu an birçok konuda ayrıntılı bilgi verilmiyor.

İlginizi Çekebilir: Gelin Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/RwLPIiefrX9.html

Read More