Rolls-Royce Şirketler Grubu’na Türk CEOHavacılık ve endüstriyel alan faaliyet gösteren Rolls-Royce Şirketler Grubu’nda CEO görevi Tufan Erginbilgiç tarafından yürütülecek.

Otomobillerin yanında havacılık ve savunma gibi önemli alanlara odaklanan ayrı bir kolu da bulunan Rolls-Royce Şirketler Grubu, 2023 ile birlikte önemli bir değişime gidiyor. Yeni yılla birlikte CEO koltuğunun değişeceği İngiltere merkezli oluşum, bugün itibarıyla görevi devralacak ismi paylaştı. Resmi açıklamayla birlikte Tufan Erginbilgiç’in Rolls-Royce Holdings plc CEO’su olarak atandığı duyuruldu. Erginbilgiç, 24 Şubat 2022 tarihinde bu yılın sonunda görevinden ayrılacağını açıklayan Warren East’in yerini 1 Ocak 2023 tarihinde alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls-Royce yönetimi Erginbilgiç’in katılımı hakkında konuştu

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Rolls-Royce Yönetim Kurulu Başkanı Anita Frew; “Tufan Erginbilgiç’in CEO olarak atandığını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Erginbilgiç, çok uluslu kuruluşlarda yüksek performanslı bir kültür yönetme ve yatırımcılara sonuçlar sunma becerisiyle, önemli başarılar elde eden ekipleri yönetmiş bir lider. Kapsamlı bir stratejik ve operasyonel deneyime sahip olan Erginbilgiç, havacılık ve uzay da dâhil olmak üzere güvenlik açısından kritik sektörlerin yanı sıra, düşük karbon teknolojilere geçişin sunduğu zorluklar ve ticari fırsatlar konusunda da oldukça deneyimli. Erginbilgiç ayrıca yönetim, uygulama ve değer yaratma konusunda da güçlü bir geçmişe sahip. Kendisinin son yıllarda Rolls-Royce’un oluşturduğu stratejik temellerin üzerine ekleyeceği katkıları görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde konuştuç

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tufan Erginbilgiç açıklamalarında; “Önemli ticari fırsatların ve stratejik değişimlerin yaşandığı, müşterilerinin enerji dönüşümünü benimsedikleri bir dönemde Rolls-Royce’a katılmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Mühendislik alanındaki mükemmelliği ve yenilikçi teknolojisi ile şirketin uzun yıllar boyunca inşa ettiği pazar konumlarının tam potansiyelini sunmaya ve tüm paydaşlar için değer yaratmak amacıyla bir büyüme altyapısı oluşturmaya kararlıyım. Bu ikonik küresel mühendislik markasının bir sonraki başarılı döneminde dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, ortaklar ve Rolls-Royce ekibiyle birlikte çalışacağım için çok heyecanlıyım.” ifadelerine yer verdi. Tufan Erginbilgiç; Iveco Group NV; enerji, sağlık ve teknoloji grubu DCC plc ve enerji şirketi Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.’de (TÜPRAŞ) yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Read More