Rolls-Royce Cullinan Frozen Lakes; kışın eşsiz enstantanelerinden ilham alınan model ile tanışın

Sınırlı üretim adetleriyle lanse edilen Rolls-Royce Cullinan Frozen Lakes, kış sezonundan aldığı ilhamla dikkat çekecek.

Geride bıraktığımız 2021 yılını tarihinin en iyi satış rakamlarıyla kapatan Roll-Royce, 2022 yılında da beklentileri yüksek tutuyor. Bu satışlarda önemli pay sahibi olanlardan SUV modeli Cullinan, İngiliz üreticinin yeni yılda lanse ettiği ilk özel projenin merkezinde karşımıza çıkıyor. Rolls-Royce Cullinan Frozen Lakes adıyla gelen yeni özel versiyonda içerisinde bulunduğumuz kış sezonu üzerine oluşturulan tema dikkat çekiyor. Kendine has detaylarıyla ailenin diğer üyelerinden ayrılacak olan Frozen Lake serisi için toplamda 14 adetlik üretim söz konusu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls-Royce Cullinan Frozen Lakes için öne çıkanlar

Geliştirme sürecinde Sibirya ve İsviçre Alpleri’ne kadar tüm bölgeye uzanan donmuş göllerin atmosferi ilham alınan modelin beyaz renk hakimiyetinde olduğunu görüyoruz. Kabinde, sürücü ve yolcular, ” Frozen Lkes ” adının kazındığı ışıklı dekoratif basamak plakaları ile karşılanıyor. İç mekanda ise Arktik Beyaz ile birlikte Turkuaz vurgulu Lacivert paletin konumlandırılışı söz konusu. Ön konsolda donmuş göllerin üzerindeki buz desenlerinden oluşan tasarım dokunuşu da temayı yansıtan detaylar arasında. Aracın yıldızlı gökyüzü tasarımındaki tavan bölümünde de kış temasına özel değişimler kullanıcıları bekliyor. Modelin kaputunun altında 6,75 litre hacimli V12 motor yer alıyor. 563 beygir güç ve 850 Nm tork üreten bu motorla Cullinan maksimumda 250 km/s hıza erişebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video
Yeni Range Rover

Read More