Rolls-Royce Cullinan Delta 4×4; lüksün zirvesini maceranın zirvesiyle harmanlayan projeRolls-Royce Cullinan Delta

Almanya merkezli geliştiricinin imzasını taşıyan Rolls-Royce Cullinan Delta 4×4, standart versiyonu bambaşka bir noktaya taşıyor.

2021 yılında 117 yıllık marka tarihinin satış rekorunu kırarak dikkat çeken Rolls-Royce cephesinde bu başarıda önemli pay sahiplerinden birisi de Cullinan. Kullanıcıların tercihleri sebebiyle bugün pek çok markada gördüğümüz “ilk” etmeni üzerinden Cullinan ile SUV pazarına giriş yapan İngiliz üretici, bu sayede bambaşka bir kullanıcı kitlesini de içine çekiyor. Çok yönlü kullanım dinamikleriyle öne çıkan Rolls-Royce Cullinan için bu yetenekleri bambaşka bir noktaya taşımak isteyen Delta 4×4 ekibi, meraklılarının dikkatini çekecek bir projeyle radarımıza takıldı. Beraberinde getirdiği tavan çadırı ile tam anlamıyla bir yol arkadaşı olan Rolls-Royce Cullinan Delta 4×4, standart versiyona göre sürüş yeteneği tarafında da önemli iyileştirmeler barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratan detaylarıyla Rolls-Royce Cullinan Delta 4×4

Son olarak Multivan T7 modifikasyonu üzerinden sizlerle paylaştığımız Almanya merkezli Delta 4×4 ekibi, Cullinan’ı gerçek bir “çöl fatihi” yapmak için önemli değişimlerle karşımıza çıkıyor. İşe ilk olarak aracın yerden yükseklik değerini 80 milimetre artırarak başlayan ekibin, 33 inçlik arazi lastiklerini de devreye almasıyla birlikte standart versiyona göre 150 milimetre daha yüksek bir sürüş deneyimi sunduğunu görüyoruz. 20 inçlik jant seti de genel konsepte uygun şekilde farklılık gösteren Cullinan’da, ön bölüme eklenen koruma demiri, LED ışıklandırmalar, yeni egzoz sistemi, gövde altı koruması ve şnorkel de dikkat çeken donanımlar arasında. Motor tarafına yeni egzoz sistemi dışında etki edecek bir gelişmenin yapılmadığı projede, 6,75 litrelik motorun 563 beygir güç ve 850 Nm tork değerleri büyük oranda değişmiyor. Tüm modifikasyon kiti için açıklanan 150 bin euroluk fiyatla birlikte aracın tüm maliyeti 500 bin euroyu aşıyor.

Read More