Ripple’ın yeni yıl kararı SEC’e karşı mahkemede geçerli olacak mı?


Yeni yıl yaklaşırken, XRP yatırımcıları, piyasa değerine göre altıncı sıradaki kripto para birimi için geleceğin neler getireceğini merak ediyor. Performansını etkileyebilecek önemli faktörlerden biri, Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) arasında devam eden yasal davadır.

Ripple’ın yeni yıl kararı SEC’e karşı mahkemede geçerli olacak mı?

Bir hatırlatma olarak SEC, Ripple Labs’a XRP tokenleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia ederek dava açtı. Dava üç yıldır sürüyor ve her iki taraf da son savunmalarını yapıyor ve kararı bekliyor.

Pek çok XRP yatırımcısı, nihai karar tarihindeki belirsizliğe rağmen yeni yılın davaya bir çözüm getireceğini umuyor. Ancak, XRP yanlısı avukat John Deaton, nihai kararın gelecek yıl Nisan veya Mayıs aylarında verilebileceğini tahmin etmişti.

Ripple – SEC sonucunun XRP üzerindeki etkisi

Düzenleyici nihayetinde davayı kazanırsa, genel kripto para piyasasının yanı sıra XRP ve yatırımcıları için ciddi sonuçlar doğurabilir. Ajans, özellikle Ripple Labs’a para cezası verebilir ve şirketin XRP’yi menkul kıymet olarak kaydetmesini isteyebilir.

Sonuç olarak, böyle bir karar muhtemelen XRP’yi geleneksel menkul kıymetlerle aynı şekilde ele almaya zorlayacak ve bu da onun benimsenmesini ve kullanılmasını sınırlayabilecektir.

Öte yandan Ripple, SEC’in iddialarına karşı kendini başarılı bir şekilde savunabilirse, bu şirket için önemli bir zafer ve XRP için bir yükseliş hissi olabilir. Bununla birlikte, duruşmalar sırasında Ripple’ın küçük kazançlar kaydetmesine rağmen, dava sonucunun belirsizliğini koruduğunu not etmek önemlidir.

Aynı zamanda, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Amerika Birleşik Devletleri avukatı Jeremy Hogan, davanın her iki yönde de gidebileceğini tahmin etmişti. Avukata göre mahkeme başkanı da davada sürpriz bir karar verebilir.

XRP fiyat analizi

Basın zamanında, XRP 0,34 dolardan işlem görüyordu ve günlük yaklaşık %1,7’lik kayıplar kaydediyordu ve varlık kritik 0,40 dolarlık direnç seviyesini kıramadı.

Ripple'ın yeni yıl kararı SEC'e karşı mahkemede geçerli olacak mı? - Resim : 1

XRP bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ripple ve SEC güncellemeleri

Özellikle, her iki taraf da nihai kararla ilgili bir güncelleme beklerken, dava ilgili taraflardan yeni gelişmeler kaydetmeye devam ediyor. Özellikle, bir Finbold raporuna göre mahkeme, avukat Lewis Cohen’in kripto merkezli yatırım şirketi Paradigm adına davaya katılma talebini kabul etti.

Ek olarak, SEC, davadaki kritik belgeleri mühürlemeye çalışan bir önerge verdikten sonra eleştirilere maruz kalmaya devam ediyor. Düzenleyiciyi eleştirenler, SEC’in Ripple gibi yerleşik varlıkların peşine düşerken FTX kripto borsasının çökmesi gibi olayları engelleyemediğini iddia ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın