Ripple söz verdi; 800 milyon dolar değerinde XRP hibe edecek!


Ekosistemi büyütmeye olan aktif bağlılığının bir parçası olarak, popüler blok zinciri şirketi Ripple , ödeme odaklı defterini oluşturan proje geliştiricilerini desteklemenin bir yolu olarak bir milyar XRP jetonu veriyor.

Ripple söz verdi; 800 milyon dolar değerinde XRP hibe edecek!

Ripple, yerel proje geliştiricileri için bir milyar XRP jetonu hibe edeceğine dair söz verdi! Bu, yerel geliştiricilerin, basın zamanında yaklaşık 790 milyon dolar değerinde bir hibe alacağı anlamına geliyor. Finans analizleri ile bilinen Finbold’un The Information’dan 16 Mart’ta edindiği bilgilere göre, fonlar önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde dağıtılacak.

Şirketin açık kaynaklı geliştirme platformu XRP Ledger’ın (XRPL) genel müdürü Monica Long, hibeyi sunma kararının, artan sayıda geliştiricinin orada projeler oluşturmasının sonucu olduğunu açıkladı. 

Ripple’ın en yeni finansmanı, 2021’de başlatılan girişimler için hibe programına dayanıyor. Bu program aracılığıyla, 50’den fazla açık kaynaklı projeye 6 milyon doların üzerinde finansal destek sağlandı.

Bu fon, bir hızlandırıcı programı olarak işlev görüyor. Merkezi olmayan finansı (DeFi) destekleyen faaliyetleri, marjinal topluluklardan ve arka planlardan gelen geliştiriciler arasında finansman başvurularını teşvik etmek için üniversitelerle bir girişimi birleştiriyor.

Yedi günlük XRP fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada bu içeriği hazırladığımız zamanlarda, Ripple Labs Inc. tarafından çıkarılan ve yönetilen kripto para birimi XRP, CoinMarketCap verilerine göre tokenin fiyatının 0,73 dolar olduğu yedi gün öncesine göre %7,59 artışla 0,79 dolardan işlem görüyordu.

Read More

Yorum yapın