Ripple, SEC ile olan davasında sona mı yaklaşıldı?


Ripple (XRP) ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki manşetleri kaplayan dava ilerledikçe, daha fazla bilgi ön plana çıktı. Avukat Jeremy Hogan tarafından bir tweet’te paylaşılan yakın tarihli bir belge, blockchain ödeme şirketinin davanın 26 Ağustos ile 18 Kasım 2022 arasında bitmesini beklediğini gösteriyor.

Ripple, SEC ile olan davasında sona mı yaklaşıldı?

Belgeye göre Ripple, toplu davanın önceden kararlaştırılan 26 Ağustos 2022 tarihinden 18 Kasım 2022’ye yeniden planlanmasını talep ederek şunları açıklığa kavuşturdu.

“Bu dava ile SEC eylemi arasındaki olgusal ve yasal sorunların örtüşmesi nedeniyle taraflar, SEC eyleminin belirli yönlerinin bu eylemde belirli son tarihlerden önce alınmasının verimlilikleri olduğu konusunda hemfikirdir.”

When will Ripple v. SEC case end?

Ripple thinks it will end sometime between Aug. 26 and Nov. 18.

In its pending class action, Ripple agreed to move the case start back to Nov. 18 in belief that the SEC case will be finished before then.

Of course, it can settle ANYTIME. pic.twitter.com/fVawdduiNs

— Jeremy Hogan (@attorneyjeremy1) March 6, 2022

Blockchain şirketinin belirttiği gibi, bu erteleme nedeniyle uyuşmazlıktaki konuların daraltılması, taraflar üzerindeki yükü azaltacak, davanın keşfini kolaylaştıracak ve potansiyel olarak mahkeme üzerindeki yükü azaltacaktır.

Bay Hogan ayrıca, Ripple’ın SEC davasını Eylül veya Ekim’de kazanacağına inandığını ve bunun ardından toplu davanın teminat estoppel nedeniyle ortadan kalkacağını açıkladı.

Read More

Yorum yapın