Ripple, 50 mühendisi işe almayı planlıyor!


Ripple, Kanada’nın Toronto şehrinde yeni bir ofis açtığını, açtığı bu ofis için uygulamalı makine öğrenimi bilimcileri ve veri bilimcileri de dahil olmak üzere yüzlerce blockchain yazılım geliştiricisine genişleme hedefiyle 50 mühendis çalıştırmayı planladığını duyurdu.

Ripple, 50 mühendisi işe almayı planlıyor!

Ofisin, blockchain ve kripto para çözümleri açısından önemli bir teknoloji merkezi olarak rol oynaması, bunun yanı sıra Ripple’ın Kuzey Amerika’daki ve dünyanın diğer yerlerindeki operasyonlarını genişletmesini kolaylaştırması bekleniyor.

İlginç bir şekilde, Ripple’dan yapılan mühendis alımı ile ilgili duyuru, diğer kripto borsaları ve çeşitli coğrafyalarda bulunan firmalar, devam eden kripto kışına yanıt olarak büyük personel çıkarmalarını açıkladıktan sonra geldi. 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise yeni ofisleri ile ilgili şunları söyledi:

“Kripto ve blok zinciri, mühendislerin zor problemlerin üstesinden gelmeleri için inanılmaz bir fırsat sunuyor ve bu çözümlerin dünya çapında değer hareketini etkileme potansiyeli var. Neredeyse her finans kurumu, gelecekteki küresel finansal sistemlerimizi destekleyecek bu teknolojiden yararlanmak için kripto stratejisini geliştiriyor.

Kripto, çalışılması en heyecan verici endüstrilerden biri, bu yüzden yetenekli yazılım mühendislerinin, teknoloji şirketlerini ve geleneksel finansı bu alana girmek için terk etmesi şaşırtıcı değil”

Ripple, mühendisleri bir kripto ayı piyasasının ortasında işe alıyor

Business Insider tarafından hazırlanan bir raporda belirtildiği gibi, Haziran 2022’nin ilk üç haftasında kripto ve blok zinciri şirketlerinin 1.700’den fazla çalışanını işten çıkardı.

Ripple, birincil hedeflerinden birinin kripto ve blok zinciri ekosisteminde yüksek yetenekli mühendislerin gelişimini teşvik etmek olduğunu söyledi. Şirketin Toronto’daki yeni ofisi, Kanada genelinde kripto ile ilgili yeniliği teşvik etme stratejisinin bir parçası.

Read More

Yorum yapın