Retro ile modern çizgileri harmanlayan elektrikli bisiklet: BREKR Model F

Kişisel ulaşımda seçenekler artıyor. Bu sefer retro ile modern çizgileri harmanlayan elektrikli bisiklet modeli BREKR Model F karşımızda.

BREKR firmasının tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Model B isimli elektrikli motosikleti sonrasında karşımıza çıkarılan elektrik bisiklet modeli Model F, başlıkta da belirttiğimiz gibi retro ile modern çizgileri harmanlayan bir tasarıma sahip ve bizce oldukça güzel görünüyor. Farklı renk seçenekleriyle elde edilebilen bisiklet, direkt olarak şehir içi kullanımına odaklanıyor ve kalın lastikleriyle yüksek konfor sunuyor. Sürüş konforunu taşıdığı çok geniş selesi de artıran model, açıklandığı kadarıyla Avrupa limitleri içerisinde kalıyor yani maksimum 25 km/s hıza kadar pedal desteği getiriyor.

540 Wh ya da 700 Wh olmak üzere iki farklı batarya seçeneği olan bisiklet, ufak batarya ile 35-60 km arası, büyük bataryayla ise 45-75 km arası menzil getiriyor. Bisikletlerin menzil seviyeleri yol şartları ve sürücü ağırlığına bağlı olarak ciddi şekilde değişebiliyor. Örneğin firma 700 Wh bataryanın çok ideal koşullarda 100 km menzil sunabildiğini de iddia ediyor.

Model F’in arka janta yerleştirilen Bafang imzalı elektrik motoru yerleşik olarak iki vitesli otomatik vites sistemi ile destekleniyor. Vitesin birisi normal sürüşte kullanılıyor, diğeri ise yüksek güç gerektiren yokuş çıkma gibi durumlarda görev yapıyor. Disk frenler, çamurluk ve LED aydınlatma ile donatılan elektrikli bisiklet BREKR Model F, sessiz ve pürüzsüz bir sürüş için kayış ile aktarım getiriyor. Ön sipariş kapsamında 3.200 dolarlık bir fiyatı bulunan bisiklet, pazarda ses getirmeyi başarmış durumda.

Elektrikli bisiklet BREKR Model F yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

Read More